Home / News / Mamy nowego króla – Spiel des Jahres 2010 dla Dixita

Mamy nowego króla – Spiel des Jahres 2010 dla Dixita

Ogłoszono tegorocznego laureata nagrody Spiel des Jahres. Zwycięzcą została francuska gra Dixit. Autorem gry jest Jean-Louis Roubira, ale nie mniejszy (a może nawet większy) wkład w wartość tej gry ma ilustratorka, Marie Cardouat. Warto przypomnieć, że nasz portal wspierał i promował Dixita jako pierwszy w Polsce, ta gra od samego początku nas ujęła. Bardzo nas cieszy, że docenili ją także eksperci najważniejszej nagrody w planszówkowym świecie, która ma wielkie znaczenie dla promowania i sukcesu gier planszowych w Niemczech.


 

Facebook Comments

8 komentarzy

 1. Ja wiedziałem że tak będzie… aha… aha…

 2. Po kontrowersyjnej decyzji w 2008 roku (Keltis) wydaje się, że Spiele des Jahres wraca na właściwy tor.
  Dominion-2009, Dixit-2010 – promowanie świeżych i świetnych pomysłów oraz rozrywka dla wszystkich. Aż ciekaw jestem co będzie za rok :).

 3. cieszę się, Dixit rządzi 🙂

 4. W ramach uzupełnienia, lista nagród jakie już Dixit otrzymał:
  2009 Złoty As – Gra roku we Francji
  2009 Gra roku w Hiszpanii
  2009 Gra roku w Kanadzie
  2009 Najlepsza gra Party Game w USA
  2009 Gra roku w Portugalii
  2009 Nagroda publiczności na festiwalu w Cordobie ( Hiszpania)
  2009 Joker 2009 zwycięzca kategorii – najlepsza gra rodzinna w Belgii

  wg. Sklepu Hobbit

 5. A wg mnie – dziwny wybór… Faktycznie mechanika rewolucyjna ale.. nie rewelacyjna. Można zagrać raz – dwa razy a potem – jakoś nie ciągnie. Chyba że tylko ja tak mam?

  Owszem – “Family game” jak się patrzy, tłumaczenie reguł w minutę, może się bawić każdy – niezależnie od wieku i “zaawansowania” w grach ale… czy na pewno to lepsza gra od np. Egizii?

  Chińczyka też się szybko tłumaczy – ale co z tego?

 6. Bardzo dobry wybór. Dokładnie od dwóch lat bardzo dobre wybory. A sam keltis wcale zły nie jest i też wpisuje się imho dobrze w misję SDJ. Choć oczywiście wolę Dominiona 🙂

 7. Świetny wybór, gratulacje dla Hobbitów – udało im się ściągnąć do Polski fajną grę, zanim ktoś jeszcze o niej usłyszał.

  @asiok – tak jak z każdymi wyborami (nomen omen), żaden nie będzie idealny dla wszystkich. Dixit z całą pewnością na wyróżnienie zasługuje, bo jest po prostu świetny pod wieloma względami. Egizia też jest świetna i gdyby wygrała – też uważałbym, że to dobry wybór – jedynie fakt, że nie została nawet nominowana, pozostawia mały niesmak.

 8. dixit to ciekawa zabawa, gra juz mniej 🙂
  w kazdym razie gratulacje.

  co do keltisa to mialem okazje w koncu zagrac i choc to odgrzewany kotlet to jako gra rodzinna sprawdza sie calkiem calkiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

osiemnaście + 18 =