Home / News / Osadnicy z Catanu – Gra Kościana

Osadnicy z Catanu – Gra Kościana

Atak Galakty na nasze portfele wciąż trwa, a podobno to jeszcze nie koniec. Na razie jednak zapowiedziano wydanie kościanej wersji, eksploatowanego już chyba na wszystkie sposoby, podboju Catanu, czyli “Osadnicy z Catanu – Gra Kościana“.

Za niewygórowaną cenę (sugerowana cena detaliczna 19,90 zł) dostaniemy zestaw 6 specjalnych kości, notes z 60 planszami oraz instrukcję. Wszystko to będzie zamknięte w małym pudełku, które ma sprawić, że gra będzie się świetnie sprawdzała jako gra podróżna.

Podczas rozgrywki każdy z graczy usiłuje wybudować na własnej wyspie (przedstawionej na planszy) jak najwięcej dróg, osad, miast i rycerzy, a tym samym osiągnąć jak najlepszy wynik punktowy. W grę można grać również samemu, a później porównać własne wyniki z wynikami osiągniętymi przez innych.

Więcej informacji na stronie gry oraz w instrukcji.


 

Facebook Comments

3 komentarze

  1. No wreeeszcie! Niestety to gra, której już mam serdecznie dość, jeszcze przed jej wydaniem, choć jako gierka do pogrania w pociągu żywo mnie te 20 miesięcy temu interesowała.
    W październiku 2008 było “Osadnicy kościani listopad. Też pewne czyli 99%”. Potem w lipcu 2009 “już niedługo”, w listopadzie 2009 “listopad/grudzień”, żeby wreszcie wydać to w czerwcu 2010. Ja rozumiem, że plany swoje, a życie swoje, ale to zbywanie wszelkich pytań milczeniem było irytujące z lekka, zwłaszcza, kiedy o innych publikacjach informacje były podawane regularnie.

  2. Kupuje w ciemno – posyłajcie za pobraniem 🙂

  3. Witold Janik

    Może od razu lepiej by było nazwać grę “Osadnicy z Sześcianu”? (ew. Kościanu)
    😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

5 × pięć =