Home / News / Na Grunwald: Rycerze króla Jagiełły

Na Grunwald: Rycerze króla Jagiełły

Jesienią roku pańskiego 1408 jasnym się stało dla miłościwie nam panującego Władysława Jagiełły, że konfrontacja z Wielkim Zakonem Krzyżackim jest nieunikniona. Przygraniczne zatargi i próby rozbicia unii łączącej oba narody Rzeczypospolitej nie pozwalały w to wątpić. Mądry nasz władca rozpoczął więc rychle przygotowania do wojny. Rozesłał w kraj swych oficerów, aby rycerzy do wspólnej sprawy przekonali i do szybkiego pociągnięcia pod chorągwie królewskie gotowi byli.

Najnowsza gra Filipa Miłuńskiego, Na Grunwald: Rycerze króla Jagiełły, pojawi się w sklepach w pierwszym tygodniu lipca br., ale już teraz można zapoznać się z instrukcją do niej.

Celem gry jest zgromadzenie jak najsilniejszych armii dla króla Władysława Jagiełły wyruszającego na bitwę z Zakonem Krzyżackim oraz zapewnienie prowiantu dla wojska. Na koniec gry każdy gracz podliczy ilość zdobytych punktów:

 • za zgromadzonych rycerzy koronnych,
 • za zgromadzonych rycerzy zaciężnych,
 • za pojmanych Krzyżaków,
 • za zdobyte żetony specjalne: dowódców i kwatermistrza,
 • za posiadane dukaty.
Gracz z największą ilością punktów wygra grę. Więcej informacji w samej instrukcji…

 

Facebook Comments

12 komentarzy

 1. Nieskomplikowane euro. Ciekawi mnie, co znaleźć można w kartach wydarzeń…

 2. Odi w kartach wydarzeń są generalnie licytacje o jakąś korzyść, straty dla wszystkich graczy zasobów, lub zyski zasobów, specjalne zmiany jakiejś zasady na jedną rundę itp.

 3. http://www.boardgamegeek.com/image/745150/na-grunwald-rycerze-krola-jagielly

  chyba chodziło o okradanie statków ze zbożem, nie ich kradzież?

 4. Uwielbiam maszynkę do wyłapywania Największych Szczegółów Wszystkiego, która nazywa się społeczność GF:)))) Cieszę się że tym razem nie mamy na okładce żadnego dymku z lufy;)))

  Nie Przemku, chodzi o kradzież całych statków. Nasi milusińscy zakonnicy nie bawili się w kradzież samego zboża, wzięli statki razem z nim;)

 5. Dodatkowo świnka ma trójkątny ryjek, a gorset piechoty krzyżackiej wygląda nienaturalnie i jakoś guziczki/ćwieczki mu się gubią na dole :).

 6. Po tym jak zdemaskowałeś świnkę Konev całe ich stada są zmuszone uciekać z kraju! Biedne zwierzaki! Cóżeś ty uczynił nieszczęśniku?;)))

  Natomiast w kwestii guziczków odsyłam do największego specjalisty – Pana Ciasteczko ze Shreka – guziczki mu oderwali, a i tak nie sypnął Żwirka i Muchomorka. Takoż bohatersko postępują pojmani Krzyżacy i na mękach nie wydają kamratów-komturów.;)

 7. No i lipa… nie widać w tle przejeżdzającego samochodu 😉

 8. No lipa, Krzyżacy nie mają zegarków… 🙂 A tak na serio, nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się że za Jagiełły orzeł wyglądał już trochę inaczej na sztandarach, i miał szczyty skrzydeł zakończone w kształt koniczyny. Ale jeśli patronat sprawuje Muzeum Narodowe i Zamek Królewski to pewnie jest dobrze i mi się coś pomyliło.
  Co do samej oprawy graficznej to akwarele robią super klimat. 🙂

 9. Czy już znana jest sugerowana cena detaliczna ?

 10. Cena 89,90 zł

 11. no i to się nazywa “w miarę” przyzwoita cena 😀 inne firmy powinny brać przykład 😉

 12. Witold Janik

  “- Przepraszam, jaka jest cena tej gry?”
  – Osiemdziesiąt dziewięć dziewięćdziesiąt.
  – A to poproszę trzy.”
  ;P

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

3 × 2 =