Home / News / Pionek atrakcji pełen

Pionek atrakcji pełen

Niezmiennie powtarzam, że największą atrakcją Pionka są ludzie – fani gier planszowych – którzy tworzą niesamowitą atmosferę (czego najlepszym przykładem był międzyPionek, na którym nie było ani pół atrakcji, a zabawa była wspaniala), nie mniej zawsze staramy się przygotować coś wyjątkowego na każdym Pionku. Co ciekawego mamy dla was tym razem?

Pionek piłkarski!
Nie trzeba być szczególnie spostrzegawczym, żeby zorientować się, że XIV Pionek rusza wraz z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej. Nie może być tak, byśmy nie odnotowali tego faktu. Dlatego dla wszystkich miłośników piłki nożnej dobra wiadomość – piłka na Pionku będzie obecna. Obecna na kilka sposobów.

Po pierwsze, transmisje. Rzut beretem od Pionka znajdują się knajpki, gdzie przy herbacie lub piwie można spokojnie obejrzeć mecze. Co więcej, w hotelu Łabędy, do którego udajemy się po zakończeniu Pionka na nocne granie też są telewizory, tak więc będzie można w silnym gronie planszowym oglądać zwycięstwo Anglików nad USA.

Po drugie, gry piłkarskie. Uruchamiamy salę piłkarską, gdzie udostępnimy szereg piłkarskich gier planszowych, będzie więc Finale, Fussball Tactik, Football Ligretto oraz gwiazdę tej edycji Pionka, grę Topp Kick!

Po trzecie, w niedzielę odbędzie się turniej piłkarski dla początkujących w grze Tipp Kick! Do wygrania – jak przystało na mistrzostwa – piękny puchar! Całą sobotę będzie można ćwiczyć w Tipp Kick, a w niedziele przystąpicie do zmagań! Według zapewnień organizatora turnieju – Salou – gra jest absolutnie wyśmienita!

Pionek premierowy!
Pionek słynął z warsztatów autorów gier, teraz warsztaty zostały przeniesione na międzyPionka, zaś na głównym Pionku mamy przyjemność zaprezentować prototypy gier, które na pewno ukażą się w tym roku w Polsce! Filip Miłuński przywiezie przedprodukcyjny egzemplarz swojej najnowszej gry planszowej – Na Grunwald!, Folko przywiezie przepiękny prototyp gry Łowcy smoków, a Trzewik udostępni do gry dwie nowości z Portalu – Stronghold: Undead (dodatek do Strongholda) oraz 51 Stan (karciankę ze świata Neuroshimy) – premiery obu tych gier planowane są na targi w Essen2010. Mamy więc na tym Pionku do czynienia z prawdziwym wysypem prapremier! Wszystkie te tytuły będą udostępnione w jednej sali, więc dla fanów nowości mamy pokój, z którego przez całego Pionka nie trzeba będzie wychodzić.

Pionek konkursowy!
Dzięki wielkiej hojności sponsorów tradycyjnie mamy masę gier, które trafią do rąk uczestników Pionka! Żeby je zdobyć będziecie musieli wystąpić w jednym z wielu turniejów i konkursów! Oprócz tradycyjnych punktów programu (Konkurs wiedzy WC, czy turniej Neuroshimy HEX) mamy kilka nowych wynalazków, z czego najciekawszym wydaje się “W 40 gier dookoła świata” przygotowany przez WC oraz “Loteria Wujka Alka” przygotowana przez całą masę ludzi dobrej woli. W obu tych zabawach będzie można wziąść udział bez potrzeby przystepowania do żmudnych zmagań, ot, chwila zabawy i albo się uda coś wygrać, albo niestety nie.

Krótko mówiąc, choć Dzień Dziecka za już za nami, to na Pionku nadal można dostać prezent. I to jaki! Grę planszową!

W ten weekend w Gliwicach odbywa się najstarszy polski zlot fanów gier planszowych. Zapraszam z całego serca.


 

Facebook Comments

7 komentarzy

 1. o sobie w trzeciej osobie? 😉

 2. no ja to: “Trzewik udostępni (…)” 😉

 3. I nie zapominajcie – będzie placek!

 4. Ja też wpadnę na Pionka, z prototypem gry wojennej.

  Rzecz występuje pod roboczą nazwą Krzyżacy, w założeniu to lekka historyczna gra wojenna, osadzona w realiach średniowiecznych walk polsko – krzyżackich.
  Rozgrywkę napędzają karty i dowódcy, za pomocą których gracze aktywują swoje hufce. Istotnym czynnikiem jest mgła wojny – widzimy szyk nieprzyjaciela, ale nie znamy siły ani spoistości poszczególnych jego elementów, jedynie rozpoznajemy poszczególne rodzaje broni.

  Wszystkich zainteresowanych zapraszam bardzo do testowania. Każda gra testowa będzie dla nas bardzo cenna. 🙂
  Do pogrania na Pionku będą:
  – bitwa pod Płowcami 1331,
  – bitwa pod Grunwaldem 1410,
  – bitwa pod Świecinem 1462.

 5. Ech, jakbym nie miał swoich prototypów, to bym Grunwald spróbował…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

4 × 3 =