Home / News / Mapa Atlantydy

Mapa Atlantydy

Na stronie Galakty pojawił się kolejny wpis dotyczący Zagłady Atlantydy w formie listu z warsztatu. Tym razem dowiadujemy się z niego o roli Senatu, który w pierwszych założeniach występował tylko jako narzędzie rozstrzygania remisów (o ile pamiętam ja widziałem go właśnie w takiej wersji w rozgrywkach testowych parę lat temu), a finalnie urósł do ważnego elementu mechaniki.

Powyżej możecie także zobaczyć projekt planszy do gry (warto go kliknąć, aby powiększyć obrazek). Jest ona a o tyle nietypowa, że ma okrągły kształt – nie jest to specjalnie popularne rozwiązanie (przypominam sobie tylko jedną grę – Mission Red Planet – z taką planszą). Tak jak wszystkie pozostałe elementy, jest zilustrowana przez Jakuba Jabłońskiego. Jak napisane zostało na stronie Galakty – “(…) ilość narysowanych postaci jest zbliżona do „prawdziwej” wielkości populacji wyspy przed ostateczną ewakuacją. Jest to ponad 1000 postaci, które wykonują różne czynności”. Robi wrażenie, prawda?

[źródło: Galakta]

 

Facebook Comments

4 komentarze

  1. U mnie się nie klika…

  2. @ag – poprawione, sorry

  3. dominusmaris

    Biorąc pod uwagę wielkość tych postaci ,,wykonujących różne czynności”, jest to nieco mniej imponujące.

    No ale zrobienie 1000 kropek, też wymaga sporego samozaparcia.

    Oczywiście plansza mi się podoba, ale ten 1000, w domyśle różnych-robiących różne rzeczy, postaci to troszkę niepełna informacja 😉

  4. Ze zrzutów planszy na stronie Galakty widać że postacie są większe od kropek i rzeczywiście “wykonują różne czynności”. Osobiście większą wagę przykładam do mechaniki, ale ładna plansza to spory atut dla eurogierki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

czternaście − dziewięć =