Home / News / Poprawiona instrukcja do Strongholda

Poprawiona instrukcja do Strongholda

Na stronie Portalu pojawiła się poprawiona instrukcja do gry Stronghold. Prace nad nowym podręcznikiem trwały blisko dwa miesiące. Do instrukcji dodano wstęp fabularny, dodatkowe strony z przykładami dotyczącymi, tak by reguły poruszania się wojsk i rozpatrywania starć były możliwie jak najbardziej klarowne.

Wyjaśniono wszelkie niejasności jakie wyniknęły na polskim forum gry oraz na forum BGG. Uwzględniono materiały z FAQ. Poprawiono stylistycznie wszystkie budzące wątpliwości zdania, tak by reguły były absolutnie jednoznaczne. Nową instrukcję przygotował Neurocide, a wspierał go bardzo silny, mocno gamesfanaticowy zespół ludzi – swój czas i serducho  Strongholdowi podarowali – Mateusz Sztrąf, Przemek Gumułka, Katarzyna Ziółkowska, Łukasz M. Pogoda, Michał Broniek, Marcin Krupiński, Michał J. Zieliński oraz Fruszu. Najserdeczniej dziękuje całemu zespołowi ludzi, który stał za stworzeniem poprawionej instrukcji. Wszystkich graczy Strongholda zachęcam do pobrania pliku i uważnej lektury.


 

Facebook Comments

14 komentarzy

 1. Ściągnąłem właśnie i przed następną partią Strongholda przeczytam na pewno.
  3mam kciuki, żeby wątpliwości było już jak najmniej 🙂

  PS: A do Frusza na powyższej liście trzeba dopisać żonę Frusza. Co niniejszym czynię 🙂

 2. Flame war on

 3. Czy ta instrukcja będzie zawarta w drugim nakładzie gry?

 4. A czy będzie jakaś możliwość wymiany / zakupu nowej instrukcji?

 5. No właśnie…

  Fajnie, że instrukcja jest, ale zeżre mi połowę atramentu w mojej drukarce 🙂

  (może jakaś wersja printer-friendly…?)

 6. Odi: wydrukuj w pracy 😀

 7. Nie zawsze mozna wdrukowac w pracy. Wymiana po symbolicznych kosztach druku bylaby tu chyba najlepszym wyjsciem.

 8. Rzeklbym, ze wymiana za darmo bylaby najbardziej fair ze strony Wydawnictwa.

 9. Marek Rutkowski

  Wy tak serio? Znacie jakiekolwiek wydawnictwo, które rozdawałoby za darmo poprawione instrukcje? Albo chociaż za symboliczną opłatę? Chociaż pewnie, gdyby ktoś przyszedł do siedziby Portalu ze starą instrukcją to dostałby wydruk ze zwykłej drukarki atramentowej.
  Naprawdę widzicie w tym jakiś problem?
  Chyba, że chcecie, żeby Trzewik osobiście przyszedł do Waszych domów z nową instrukcją i przepraszał, że wcześniej wydrukował bubla 😉

  Jedyne, czego brakuje to, jak pisał Odi, wersja printer-friendly

 10. Ja też mam wrażenie, że niektórzy przesadzają z tym jechaniem po Portalu za instrukcję do Strongholda. Mam np. Conflict of Heroes, w której pierwotna (papierowa) instrukcja uległa jeszcze pewnym modyfikacjom. Poprawiona wersja wisi na stronie i nie kojarzę, żeby wydawca ją drukował i wysyłał z przeprosinami dla każdego posiadacza gry, który o to poprosi.

 11. A ja nie chcę żeby Portal mi ją wysłał, tylko się zapytałem czy np byłaby jakaś możliwość zakupu np na Pionku? Jak miałbym wybór wolałbym kupić ładnie wydrukowaną niż samemu drukować.

 12. Btw – wyobraz sobie jaki bylby krzyk jakby Portal oglosil ze za np 10 zl mozna kupic nowa instrukcje… Rany Boskie…. co by sie dzialo – Portal sprzedaje to co sie kazdemu graczowi jak psu zupa nalezy:) Czy nie?

 13. A ja bardzo chętnie kupiłbym nową instrukcję za 10 PLN. Jakby na to nie patrzeć pierwsza wersja była lekką fuszerką.
  Pozdrawiam

 14. zawsze przecież można zaznaczyć w pdfie sam tekst i wkleić do worda albo pousuwać ozdobniki w darmowym inkscape. I już będzie printer-friendly 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

2 × 3 =