Home / News / Tajemniczy Mikołaj 2009 – podsumowanie

Tajemniczy Mikołaj 2009 – podsumowanie

Radość w redakcji GamesFanatic.pl po pomyślnym zamknięciu akcji

Kolędy zniknęły z radio, butelki po szampanie dawno oddane do punktu skupu, choinki tracą igły – te drobne i subtelne znaki mówią mi, iż Święta minęły. Nie oznacza to jednak, iż bożonarodzeniowe lenistwo już wywietrzało. Z błogiego letargu wyrywa mnie yosz, który jak przystało na pełnego zapału praktykanta w naszej mikołajowej komisji domaga się oficjalnego zamknięcia akcji. Cóż ja biedny na to poradzę? Nie bacząc na zaspy do pasa, błoto, grypę, korki i zamarzające pociągi spieszymy zatem z oficjalnem raportem.

Przede wszystkim dziękujemy Wam, że mimo wyższych cen i kryzysu zdecydowaliście się wziąć udział w zabawie. Mam nadzieję, że Wasze wrażenia były pozytywne i w przyszłym roku uda nam się wspólnie zorganizować kolejną akcję. Chętnie przyjmiemy wszelkie pomysły, komentarze, czy nawet krytykę (chociaż “z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie.”). Dziękujemy sklepom BARD, DRAGONUS, HOBBIT.NET.PL, PLANSZOMANIA.PL, PLANSZÓWECZKA, REBEL, TRIK-TRAK, U ŻYRAFY, które mimo świątecznego nawału pracu zdecydowały się przystąpić do zabawy i dołożyły wszelkich starań, by Tajemniczy Mikołajowie mogli wybrać jak najlepsze prezenty, które z kolei szybko i bezpiecznie docierały do odbiorców.

Ja (Don Simon) chciałem podziękować yoszowi, który odwalił całą najcięższą robotę i który z Wami kontaktował się bezpośrednio.

Na koniec tradycyjnie garść nikomu niepotrzebnych interesujących informacji:

– w akcji wzięły udział 32 osoby (30 mężczyzn i 2 kobiety) z 18 miast

– pierwsze zgłoszenie pojawiło się: 10 listopada o 15:13, a ostatnie: 27 listpada o godzinie 14:10 (w specjalnymi wyjątkowym trybie)

– hitem prezentowym okazał się Fabrikmanager (pojawił się aż u 5 osób)

– podarowano 23 różne gry, w tym 7 w polskiej wersji językowej

– wysłano ponad 100 e-maili

Yoszowe Posłowie

Dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w akcji i cierpliwe odpisywanie mi na kolejne maile z pytaniami czy prezent dotarł, a co nim było itp itd. Dziękuję również sklepom, które zechciały wesprzeć naszą akcję i mam nadzieję, że uczynią to również w przyszłym  roku. Nie obyło się niestety bez przykrego incydentu.

Jeden z uczestników niestety nie wykazał się duchem świątecznym i nie wysłał swojego prezentu. Nie odpowiadał też na moje liczne maile. Nie będę podawał jego danych osobowych – nie będzie on oczywiście dopuszczony do kolejnych edycji. Nie piszę o tym w celu jego napiętnowania. Nie chciałem aby osoba, która miała dostać prezent od tego uczestnika, odeszła z akcji z pustymi rękoma. Bez chwili wahania postanowiłem sam sprezentować tej osobie grę, jednocześnie prosząc o pomoc pozostałych Tajemniczych Mikołajów. Odzew z ich strony zaskoczył mnie samego – bardzo szybko dostałem odpowiedzi wspierające mój pomysł, a co za tym też idzie – ze składakami na zapomniany prezent. O ile się nie mylę zrzucili się wszyscy uczestnicy akcji Tajemniczego Mikołaja i za to Wam bardzo gorąco i serdecznie dziękuję. Bo przecież na tym polegają między innymi święta, aby dzielić się z innymi. Dzięki Wam tę akcję będę wspominał długo i bardzo ciepło. Jeszcze raz dziękuję.

Marcin


 

Facebook Comments

14 komentarzy

 1. yosz masz piękne nogi 🙂 Don Simonowe też niczego sobie 🙂 jak to było w tej pisence “Płynów”? – “Ogoliłem sobie nogi, gdyż Apollem zostać chcę…”

 2. EDIT – Miało być “piosence” 🙂

 3. czy osoba, która nie wykazała się duchem świątecznym sama otrzymała prezent?

 4. kiedyś też miałem składaka, to był śmieszny pomysł naszego przemysłu rowerowego 🙂

 5. A może, jeśli ta osoba się nie odzywa, to nie daj Boże coś się jej stało?

 6. jax: nie wiem bo nie przysłała mi maila “nanana, a ja dostałem prezent” 😛 Domyślam się, że tak, bo jej Tajemniczy Mikołaj prezent wysłał.

  Verdiana: nie wiem, dlatego nie będę robił tutaj Hiszpańskiej Inkwizycji i kogoś próbował ścigać i pociagać do odpowiedzialności. Cieszę się, że wszyscy odeszli z akcji zadowoleni

 7. Tak – z tego co rozumiem ta osoba gre dostala. Wiec albo cos jej sie stalo (to moze lepiej podac publicznie jej nicka, czy chociaz imie i z jakiego miasta jest, zeby ktos sprawdzil) albo stwierdzila, ze ta akcja to dobry pomysl na otrzymanie darmowej gry nie dajac nic w zamian.

  Clown – niestety Ja_n i bazik nie zmiescili sie w kadrze :(.

 8. Ja się prawie zmieściłem, tam po lewej tylko kolano wystaje. Coś tam można zobaczyć i docenić.

 9. PBsKsF6SQP90eVqQ

  Inicjatywa ciekawa. Ale dla mnie za droga. Zresztą patrząc na ilosc wpisów i ilośc grających rozumiem, że nie tylko ja tam uważam.
  Po prostu mam kilka kilkanaście gier i pod choinką sprawiłem sobie jedną sztukę. Może gdybym chcial przeznaczyć 300zł to mógłbym się na coś takiego zdecydować. Ale i tak nie wiedzialbym czy dostane coś co już mam. Pomysł zatem nie dla mnie.

  P.S. Wazne jest tylko jedno czy ktoś dostał “Pnącza” 😉
  Wszyscy wiedzą o kim mówię 😉

 10. Bez kitu , co za chamstwo z tym nie wyslaniem prezentu. Moim zdaniem należałoby jednak upublicznić jej dane osobowe , tak żeby nie mogła w przyszłości robić takich kantów, choćby w przypadku handlu/wymiany na forum.

 11. @ Literki – Kazdy z uczestnikow przygotowal wishliste i Tajemniczy Mikolajowie z nich korzystali. Dzieki temu nie bylo mozliwosci, ze dostaniesz cos, czego nie chciales.

 12. Tez jestem za upublicznieniem danych, choćby z tego względu, że zacząłem używać forum do handlu i wymiany gier, a to oparte jest na wzajemnym zaufaniu. Upublicznienie danych to liche, ale zawsze jakieś, zabezpieczenie przed nieuczciwym gościem.

 13. “nikt nie spodziewał się hiszpańskiej inkwizycji” 😀

  Delikwenta trzeba by skazać na chińczyka i monopoly do końca jego dni 😀

 14. Panie Mikołajki (także te ze zdjęcia) i Panowie Mikołajowie – serdecznie gratuluję udanej akcji 🙂

  P.S.
  Przyłączam się do petycji z upublicznieniem danych, chyba że regulamin zabawy mówi inaczej ]:->

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

czternaście − sześć =