Home / News / Alchemicus Festyn

Alchemicus Festyn

Panie! Panie …Władco… lud się nam burzy! Ech… nie lekkie jest życie króla.. pomyślał Rupert IX Ciekawskim zwany… kiedyś było prościej….

Za czasów poprzednich władców lud nie burzył się tak, na jakość oferowanej mu rozrywki. Nie zważał na marskość pergaminów w wywieszanych ogłoszeniach. Byle trefniś – niewiadomo, jak marny starczał na tygodnie. I było to dobre… A teraz? Marność nad marnościami, i wszystko marność..

Cóż było robić … król pomyślał, doradców o radę poprosił i uradził – festynum wielkie urządzim.

Alchemicus Festyn – to pierwszy z serii dodatków do gry. I by uprzedzić cisnące się pytania – nie ostatni. Sama gra została zaprojektowana jako rodzinna, natomiast dodatki wnosić będą do gry nowy wymiar.

Dodatek Festyn jest odpowiedzią na zapotrzebowanie zaawansowanych graczy pragnących skrócić czas rozpędzania się gry, eliminując równocześnie element losowy przy rozpoczynaniu gry.

Zapraszamy do testowania dodatku

Można go pobrać pod TYM linkiem (1,6 mb pdf)


 

Facebook Comments

11 komentarzy

 1. Chyba zostanę forumowym malkontentem, ale wydawanie dodatków tak szybko po premierze gry, służy tylko wyciągnięciu kasy i oznacza, że rozszerzenie powstawało razem z samą grą. Można było wydać dodatek razem z podstawką, jeśli tak dużo wnosi do gry, a jeśli gry nie poprawia to po co kupować? Ta praktyka zaczyna mnie co raz bardziej irytować. Przoduje tutaj oczywiście wydawnictwo FFG.

  Rozumiem wydanie dodatku np do Pandemica. Gra była kompletna jako podstawka. Odniosła olbrzymi sukces i dopiero wtedy stworzono rozszerzenie, pracując nad nim już po premierze. Mam Pandemic podstawkę i nie muszę kupować rozszerzenia, bo gra jest kompletna i dopracowana i taka polityka mi odpowiada.

 2. P.S. On the Brink kupię zapewne gdy wyjdzie po polsku, lub gdy zaopatrzę się w wersję angielską podstawki. Nie lubię mieszać 2 wersji językowych. Rozszerzenie kupię dlatego, że podstawka była dobra, a nie niekompletna.

 3. P.S. (2) Jeśli dodatek jest darmowy, to zwracam honor, ale moje uwagi podtrzymuję szczególnie w stosunku do gier FFG.

 4. sciągasz rozszerzenie za fri ze wskazanego linku.
  nie odczuliśmy żadnych strat na honorze, zatem ten zwracany to nie nasz 😀

 5. Przepraszam za zamieszanie.

 6. dominusmaris

  Tolek przestał być zapraszany przez przyjaciół na Święta. Po 3 latach postanowił zadzwonić i zapytać czym jest to spowodowane.
  T:Cześć Mieciu. Czy mógłbyś mi powiedzieć dlaczego nie zapraszacie mnie już na święta?
  M:Widzisz. Po twojej ostatniej wizycie nie mogliśmy znaleźć koperty z oszczędnościami.
  T:Mieciu! Jak możesz…
  M:Wiesz, koperta się potem znalazła, ale smród pozostał!

  Ja też czasem nie doczytam 😉

 7. Smród to pozostaje jak wydawca wydoi klienta, a Święta spędzam z rodziną, nie ze znajomymi 😉

 8. Wydawca zaprzecza niniejszym, jakoby miał jakiekolwiek związki ze smrodem, tudzież bezpańskim honorem pałętającymi sie po tym wątku
  😉

 9. 100 krotnie przepraszam 😀 za nieustające zamieszanie

  człowiek demolka lol

 10. To chyba bardziej wariant gry niż dodatek.

 11. Pierwszy! Tfu jedenasty

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

18 + 20 =