Home / News / Pionek tuż tuż…

Pionek tuż tuż…

pionekW ten weekend zamyka się kalendarz imprez planszowych. Zamyka się w Gliwicach, na XIII edycji Pionka. Kusiło nas by zrobić ją w klimatach liczby 13, w klimatach pecha i wypadków, lecz ostatecznie machnęliśmy ręką i na “trzynastkę” i przygotowaliśmy dla was edycję Mikołajkową. Co na was tu czeka? Magiczna, ciepła atmosfera i masa atrakcji. Ilość polskich premier w ostatnim czasie jest wstrząsająca, trudno nadążyć za kolejnymi tytułami. Dlatego na Pionku będzie można zagrać i w Strongholda i Duela (też mi zaskoczenie!), w Kraby i Kajko i Kokosza, w Boże Igrzysko,  w Chez Geek, w Dragon’s Ordeal, i Alchemicusa…

A’propos nowości, będą pokazy Krabów i będzie też turniej Krabów dla początkujących. Będzie i turniej Pentago, i turniej Warhammer: Invasion,  i Pitchcar wraca i Race for the Galaxy (z nagrodami – kartami podpisanymi przez Toma Lehmana!), i jak zwykle Neuroshima HEX i jak zwykle konkurs wiedzy o grach planszowych. I będzie szalony konkurs kropkowy, więc łapcie Squirrel, niech zadaje wam pytania, bo każda poprawna odpowiedź to punkt, a kto na koniec dnia będzie miał najwięcej punktów, ten dostanie nagrodę.

Dla autorów gier mamy tym razem szczególnie atrakcyjną formę Warsztatów, nie tylko odbędzie się prezentacja zwycięskiej gry w konkursie gra na piątkę, nie tylko będzie możliwość krótkiej prezentacji swoich gier,  ale jest w planach krótki panel o szykowaniu gry do wydania (dzięki uprzejmości Stalkera), i wreszcie gwóźdź programu – prezent od wydawnictwa Granna! – komponenty do tworzenia prototypów. Na pewno każdy autor gier wie jak cenny to skarb.

Dla dzieciaków cała sala, będą tam gry, materace, zabawki, a ponadto atrakcje – w sobotę dzieciaki będą tworzyły grę planszową, w niedzielę wezmą udział w turnieju Żółwików. Zresztą do tej sali Mikołaj będzie zaglądał szczególnie często!

A skoro już o mikołaju i prezentach – będzie także loteria. Za symboliczną złotówkę będzie można kupić los do loterii, a w loterii będzie można wygrać jedną z wielu najprzeróżniejszych nagród, od kart promocyjnych do Agricoli, przez promocyjne torby BoardGameGeek, po polskie karty do TtA, archiwalne Światy Gier Planszowych, a nawet gry planszowe! Więc jeśli ktoś czuje, że ma szczęście w loteriach – do boju!

A wieczorem, po 20tej ruszamy do hotelu Łabędy, gdzie wielu uczestników wykupiła nocleg i tam całonocne granie, w specjalnie wynajętej sali konferencyjnej. Termsy z kawą, skrzynka red bulli i można podbijać galaktyki, rozwijać królestwa i atakować strongholdy hordami zombiaków…

Generalnie będzie działo się wiele i będzie się działo pozytywnie. I tych co na Pionku już byli zachęcać nie trzeba. A tych co na Pionku jeszcze nigdy nie byli niech zachęcą galerie z imprezy, relacje z imprezy, fakt, że o Pionku od lat wszyscy mówią ciepło i serdecznie. Bo to taka magiczna impreza. Człowiek przybywa i uśmiech nie schodzi mu przez dwie doby. Poważnie. Zajrzyjcie na www.pionek.gry-planszowe.pl i zaczynajcie się już pakować. Jutro od 10 rano zaczynamy!


 

Facebook Comments

13 komentarzy

 1. hmmmm, 13. pionek nie w klimacie pecha? zobaczymy, wszystko przed nami.

 2. Czekaj czekaj… na pewno w wiedzowym będą pyatnai związane z wpadkami, wypadkami i innymi nieszczęściami… 😉

 3. Będzie oczywiście masa nowości z Essen, w które będzie można zagrać, będą też kolejne eliminacje mistrzostw w Ticket to Ride no i przesympatyczni tłumaczący zasady gier ;P

 4. No dobra – poczułem przedpionkowy eksajtment (pozdrawiam Cię Geko).
  Do zobaczenia jutro planszowariaci!!!!

 5. No dobra – poczułem przedpionkowy eksajtment (pozdrawiam Cię Geko).

  “Poczułem” jest przestarzałe, młodzież mówi “zafilowałem” ;-p

 6. “zatrybiłem” też może być 🙂

 7. Nie no salou. Zatrybić to można rulesy, eksajtment się filuje.:)

 8. Salou, a uda się zorganizować turniej Pitchara tak jak planowaliście? Wersja duża z wszystkimi dodatkami?

 9. Geko, Salou, Filippos -> kumam o czym skrobiecie.
  Ale jak mi tak który pojedzie slangiem przy tłumaczeniu rulsów…
  🙂

 10. @Browarion: Slangiem nie, ale gwarą jak najbardziej 😉

 11. Pancho @ będzie duży Pitch Car ze wszystkimi dodatkami 🙂 mocna rzecz. Zamiast tych znanych do tej pory kwalifikacji planujemy bieg kwalifikacyjny dwa wyścigi, a z nich po 4 najlepszych awansuje do finałowego wyścigu.

 12. Rozumiem że bieg kwalifikacyjny będzie się odbywał wokół mdk? 3, 4 kółka? I oczywiście trzaba by pobiegać też po schodach. Tak wyłonieni finaliści na pewno pokazaliby klasę już w samym wyścigu pitchcara 🙂

 13. Trenujcie chłopaki , wujek Salou przygotował fajne nagrody 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

5 × 3 =