Home / News / Neuroshima – The Card Game w 2010?

Neuroshima – The Card Game w 2010?

neuroshimahexPonieważ ktoś mógłby przeoczyć komentarz Ignacego Trzewiczka w jednym z wpisów, a wiadomość warta jest odnotowania, umieszczam ją jako oddzielny wpis. Jako, że seria Neuroshima Hex jest sztandarowym projektem wydawnictwa Portal, trwają wstępne prace nad kolejną produkcją z postapokaliptycznego uniwersum. Mianowicie Michał Oracz pracuje obecnie nad wersją karcianą Neuroshimy. Planowana premiera rok 2010, zapewne na Essen.

Niestety nic o szczegółach mechaniki nie wiadomo nawet Ignacemu, bo produkcja jest na etapie wczesnego projektowania i prototypowania. Wiadomo tylko, że ma być lżejsza od Strongholda i Witchcrafta, czyli wrócić do ciężkości Neuroshimy Hex i ma być karcianką utrzymaną w świecie Neuroshimy. Co więcej nie ma się wywodzić z planszówki Neuroshima Hex, a z gry fabularnej Neuroshima. Póki co wiadomość mało merytoryczna, ale będziemy trzymać rękę na pulsie i informować na bieżąco jak pojawią się nowe szczegóły.


 

Facebook Comments

7 komentarzy

  1. Karcianka w postnuklearnym świecie – zapowiada się ciekawie ^^

  2. Nareszcie. Bo już się bałem, że sam ją wymyslę.

  3. Moze Neuroshima LCG :> To by bylo cos :>

  4. To by było zło ;>

  5. A wymiona krówki nie bolą? Bo to krowa-moloch 😀

  6. Dojonko po polsku. 😉 Neuroshima mnie nie interesuje, ale cieszę się, że polskie wydawnictwo jest już w stanie stworzyć całą linię gier opartych o jeden pomysł. Nie wiem, jak to świadczy o jakości i pomysłowości, ale na pewno jest dobrym znakiem rozwoju rynku.

  7. Dojonko to by było jakby Portal wydał Neuroshima Catapulta, a potem Jarzyny Neodżungli, i jeszcze Neuroshima Hex Dice Game. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

14 + 15 =