Home / News / Zapraszam na XIII Pionka

Zapraszam na XIII Pionka

dsc3826bji9Za dwa tygodnie odbędzie się kolejna edycja Pionka. Jestem przekonany, że większość czytelników Games Fanatic doskonale zna tę imprezę i powoli szykuje się już do podróży do Gliwic na kolejny magiczny weekend z grami planszowymi. Chciałbym w skrócie opowiedzieć o zmianach jakie szykujemy na tę edycję i o tym co Was czeka na miejscu, kiedy dotrzecie do Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach – jak zawsze bowiem poprawiliśmy nieco naszą imprezę i kroczek po kroczku pchnęliśmy ją do przodu. Zapraszam więc Was najserdeczniej na Pionka bowiem…

Mikołaj i loteria
XIII edycja Pionka upływa pod znakiem Mikołaja. Pomarańczowe koszulki będą łaziły w cudnych mikołajowych czapkach (już narzekają, więc jest to znak, że to wyśmienity pomysł ;), renifery będą śpiewać kolędy, a przy akredytacji będzie na Was czekać loteria fantowa, w której będzie można kupić losy i wygrać coś ciekawego. Nie będzie więc już spontanu na scenie z nagrodami, będą zaś emocje losowania drobnych nagród w mikołajkowej loterii, znajdą się tam gry, komiksy, gadżety przywiezione z Essen przez dzielnego wujka Alka!

Nowa 50tka
Mamy jesienny wysyp premier gier, a co się z tym wiąże, wielu z nas chce poznać jak najwięcej nowości, by wiedzieć co kupić najbliższym pod choinkę. Do Pomarańczowej 50tki (lista gier, które tłumaczymy uczestnikom) trafiają więc nowości – na Pionku nauczymy Was grać w Kajka i kokosza, w Małych Powstańców, Kraby, Duel… Pełna lista gier z Pomarańczowej 50tki jest oczywiście na stronie internetowej Pionka.

Premiera Krabów
A skoro mowa o Krabach – tak się pięknie złożyło, że najnowsza gra Folko opuści drukarnię na kilka dni przed samym Pionkiem, tak więc w Gliwicach będzie miała swoją uroczystą premierę. Na Pionku obecna będzie pani Ewa Falkowska z Granny (wydawca gry) oraz Folko we własnej, łysiejącej osobie (autor). Odbędą się prezentacje gry oraz turniej dla początkujących!

Turnieje i konkursy
Turniejów i konkursów będzie porównywalna ilość jak zazwyczaj. Pełna informacja na ten temat znajduje się na naszej stronie internetowej.  Oprócz klasyków (Neuroshima HEX, czy konkurs WC) mamy kilka niespodzianek, największą jest fakt, że Tom Lehman i Rio Grande Games zechcieli wesprzeć Pionka i na turnieju Race for The Galaxy będzie można wygrać karty z autografem Toma Lehmana. Yeah! Ważną zmianą jest to, że już przed Pionkiem ogłosiliśmy dokładnie kto jest odpowiedzialny za każdy z turniejów, tak więc nie będzie już chaosu i pytań. Każdy turniej ma swojego opiekuna.

Warsztaty autorów pod patronatem Granny
Zależy nam, by Warsztaty autorów gier odbywały się na każdej edycji, by Pionek był tym miejscem, gdzie autorzy mogą przyjachać i pokazać swoje prototypy, gdzie jest miejsce na burze mózgów, na wymianę doświadczeń. To na Pionku oglądałem prototyp Małych powstańców, to na Pionku Vlaada Chvatil pokazywał Dungeon Lords, to na Pionku, w marcu!, prezentowałem Stronghold kilku osobom. To dobre miejsce, by rozwijać swoje gry. Dlatego porozumieliśmy się z wydawnictwem Granna i stworzyliśmy nową formułę Warsztatów. Przenoszą się na sobotę (by autorzy mogli pokazać swoje gry wcześniej), będą miały formę prezentacji pomysłów i dyskusji o tym jak projektować gry i co najważniejsze – dla uczestników warsztatów czeka szczególny prezent od Granny – komponenty do gier. Żetony, karty, plansze, to czego my, autorzy potrzebujemy najbardziej, by móc przygotować prototypy swoich gier!
Szatnia
Edycja mikołajkowa to edycja zimowa, kurtki, płaszcze, szaliki i rękawiczki, czapy i kaptury, kożuchy i spadochrony. Ogólnie masakra.  Dlatego żarty na bok, koniec szopek z szatnią. Na XIII edycji mamy już na parterze uruchomioną szatnię, czujnego szatniarza na miejscu i jeden z drobnych problemów Pionka rozwiązany raz na zawsze.

Plany, plany
Mamy jeszcze garść planów, ale nie wiem, czy zdążymy je zrealizować, więc na razie się nimi nie chwalę. Nie mniej, jeszcze kilka atrakcji jest w planach. Jeśli uda się to dopiąć, będę ogłaszał wszem i wobec.

Zapraszam do Gliwic. W Mikołaja. Będzie się działo. Więcej info na www.pionek.gry-planszowe.pl


 

Facebook Comments

13 komentarzy

 1. Będę i na pewno wezmę udział w warsztatach dla twórców gier.

  Bardzo liczyłem na turniej Warhammer: Invasion LCG zamiast R4TG, ale cóż…;(

 2. Plan zmian oceniam bardzo an plus. Szczególnie mikołajowe czapki. 🙂 Smutno mi, że nie będzie mnie z wami fizycznie. 🙁

 3. Ufff nie ma turnieju W:I, takze troche mniej zaluje, ze mnie nie bedzie 😉

 4. Turniej W:I jest w kategorii plany, plany, czyli może będzie, ale nie mam pewności na 100% na dziś, jeszcze sprawa sie waha.

 5. @Trzewik: Zrób, proszę zrób ten turniej:)
  najlepiej do wygrania wszystkie 3 battlepacki, które wyjdą! 🙂

 6. @Trzewik:
  Proszę, zrób ten turniej:) najlepiej do wygrania wszystkie 3 battlepacki, które wyjdą!

 7. Co to jest spadachron? Serio pytam… 😛

 8. czapki?? poważnie?!?!? to ja już wolę spadochron. Serio mówię…
  A “kolendy” to się inaczej pisze. chyba, że miałeś na myśli przyjazd członków rodziny Katarzyny Kolendy-Zaleskiej 😉

 9. @Eliard:
  jest to rodzaj spadochronu, który o wiele szybciej ‘spada’ niż normalny 😉

 10. Postaram się pojawić z wesołą familią Panczo 😉

 11. Tyle było mowy, że żadnych zmian na Pionku nie będzie, a tutaj proszę proszę. Zmiany. Małe, ale zawsze zmiany 😉

 12. … Kolendowie chyba …

 13. “Poprawiliśmy nieco naszą imprezę i kroczek po kroczku pchnęliśmy ją do przodu.” – czy tylko mi się zdaję, że w tym zdaniu jest coś nie tak? Kroczek po kroczku to określenie akcji długotrwałej, a “pchnęliśmy” wskazuje na coś innego. A i jeszcze, w języku polskim nie ma czegoś takiego jak 50tka. Tak jak ul. 3-go Maja na przykład.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwadzieścia − 3 =