Home / News / Hiszpanie bujają w obłokach, Australijczycy boją się ptasiej grypy

Hiszpanie bujają w obłokach, Australijczycy boją się ptasiej grypy

dixitNa 4 Międzynarodowym Festiwalu Gier w Cordobie wybrano Hiszpańską Grę Roku (Juego del Año). Zwycięzcą została gra Dixit stworzona przez Jeana-Louisa Roubira, a w Polsce opublikowana przez wydawnictwo Hobbity. Widać, że Hiszpanie mają więcej wspólnego z Francuzami niż tylko wspólną granicę, bowiem właśnie Dixit zdobył we Francji w 2008 grę roku. Jest to przy okazji kolejna klęska Dominiona, po długotrwałej serii wielkich sukcesów. Listę nominowanych możecie obejrzeć w naszym starszym wpisie.

Ostatni kwartał roku to też ostateczna decyzja co do Australijskiej Gry Roku – Boardgames Australia 2009 Awards. Mieszkańcy najmniejszego kontynentu świata wskazali, że ostatnio najbardziej interesowała ich walka z globalną epidemią, bowiem w kategorii Najlepsza Gra Zagraniczna wygrał Pandemic. Pozostali laureaci to Sorts for Kids w kategorii Najlepsza Australijska Gra oraz Viva Topo! w kategorii Najlepsza Gra Dla Dzieci. Szczegóły możecie znaleźć na oficjalnej stronie nagrody.


 

Facebook Comments

11 komentarzy

 1. Ciekawe. Jakby nie doceniać Dixit, nie widzę szans, żeby u nas wygrał tytuł Gry Roku. Po prostu jest zbyt specyficznym tytułem.

 2. Geko, marudzisz. 😉

 3. U nas za bardzo działa efekt hype-u żeby wygrała tak dobra gra, a zarazem nie geekowa jak Dixit ;p

 4. Dajcie spokój już z tym odmienianiem hype przez wszystkie przypadki. Proponuję jakieś inne nowe, modne słówko, bo hype już mi się mocno znudziło.

  Jakby działał wspomniany efekt, to wygrywałoby Monopoly (mocno reklamowane i nakręcane konkursami na polskie miasto na planszy), a nie Puerto Rico, czy Agricola. Po prostu takie mamy gusta.

 5. W Polsce ludzie lubia sie czuc eurograczem 😉

 6. Monopoly to antyhype ;p

 7. To ja powiem wprost to co Geko próbował powiedzieć w sposób zawoalowany: Dixit jest zbyt słabą grą na wygranie Gry Roku 🙂

 8. I jeśli na coś był hype to właśnie na GF był na Dixita. Wiele osób pewnie na podstawie tego kupiło grę, a jestem ciekaw jak wiele osób jeszcze w nią gra.

 9. Ja gre nadal bardzo cenie i w odpowiednim gronie ciagle w nia gramy. Nie non stop i z przerwami, ale podtrzymuje swoje bardzo wysokie zdanie o tej pozycji. Trzeba zaczac zbierac poparcie, by wywindowac ja na Gre Roku :).

 10. Napewno dixit ma słuszniejszy hype nie space hulk (bardzo słaby zresztą) czy agricola (euro jak każde inne)

 11. “Słusznieszy hype” – to już jest totalny dziwoląg. A jest jakaś oficjalna komisja, która rozstrzyga, o której grze jest słuszniej głośno? Przecież to, co napisałeś, to nic innego, jak pokazanie, co Ci się bardziej podoba. Po co to od razu uogólniać? Ja akurat lubię Dixit, ale do Agricoli to mu bardzo daleko. Dixit to fajna gra (bardziej zabawa), ale nie widzę szans, żeby w nią grać za często i nie czuć wtórności. Przy drugiej partii już się powtarzają karty i trzeba do nich wymyślać inne hasła. Agricola to zupełnie inna para kaloszy – ciężka, ekonomiczna strategia. I co – mam teraz pisać, że Agricola ma “słuszniejszy hype”? Przecież to bez sensu, kłócić się kto ma lepsze gusta i udowadniać innym, że ja wiem najlepiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziewiętnaście + 5 =