Home / News / Radio FFG nadaje

Radio FFG nadaje

warhammer-invasion-tooth-and-claw[1]Jak zwykle zebrałem do kupy najważniejsze teksty, którymi wydawnictwo Fantasy Flight Games podkręcało atmosferę wokół swoich gier. W rozwinięciu parę słów o Warhammer : Invasion, Chaos in the Old World, Chaos Marauders, Talisman, Descent i Warhammer Fantasy Roleplay.

  • Warhammer : Invasion bez dwóch spełnił oczekiwania. Jak się czyta najróżniejsze recenzje na sieci i komentarze graczy, to gołym okiem widać zadowolenie płynące z rozgrywanych partii. Usatysfakcjonowani są zarówno gracze, których nie interesuje aspekt kolekcjonerski, jak i ci, którzy spędzili mnóstwo godzin na turniejach i tworzeniu własnych talii. Obie grupy, więc zainteresuje na pewno zapowiedź trzeciego z dodatków – Tooth and Claw. W nim wszystkie rasy otrzymają nowych bohaterów, jednostki i infrastrukturę. Nawet Skaveni nie będą pokrzywdzeni. Jeżeli natomiast cały czas się wahasz nad kupnem, to FFG przygotowało bardzo klimatyczne wprowadzenie video do gry. Polecam nawet tym co znają już grę – rewelka.
  • Większość graczy, którzy zakupili Chaos in the Old World mają już pewnie uformowane swoje poglądy co do zarządzania poszczególnymi bogami. Swoje doświadczenie mogą teraz zweryfikować z propozycjami, jakie przygotował wydawca w artykule o strategii w grze.
  • Trzecia zajawka dodatku do Descenta pod tytułem Sea of Blood opisuje mechanizmy, na których opierają morskie starcia oraz system żeglowania.
  • FFG przybliża dwie nowe postacie, które czekają nas w nowym dodatku do Talismana – The Frostmarch. Jedna z nich jest zupełnie nowa, druga pojawiała się w już poprzednich edycjach. W tekście opublikowano zdjęcia kart i figurek reprezentujących bohaterów.
  • Ci, którym wciąż mało gier z orkami i krasnoludami, mogą przyjrzeć się kolejnym materiałom o Chaos Marauders. Pierwszy i drugi zamieszczony przez wydawcę tekst, wprowadza nas w klimat samej gry oraz przybliża jednostki.
  • Jeżeli miałeś słabość do plastikowych monet z Cytadeli i chciałbyś je użyć w innych swoich grach, to FFG wprowadził tego rodzaju elementy do sprzedaży. Do wyboru niebieskie, zielone, srebne i złote.
  • Choć to nie planszówka, ale też nie klasyczny RPG, to przypominam, że regularnie publikowane są teksty dotyczące najnowszej edycji Warhammer Fantasy Roleplay. Możecie poczytać prawie o każdym aspekcie nowej produkcji.

 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

15 − 2 =