Home / News / God’s Playground stanie się Bożym Igrzyskiem

God’s Playground stanie się Bożym Igrzyskiem

godsplaygroundWszyscy fani Martina Wallace’a mogą zacierać ręce z zadowolenia. Phalanx Games Polska powiadomił nas, że przygotowuje polskie wydanie God’s Playground. Została podpisana umowa licencyjna i jak rozumiem, ma to być polskie wydanie z prawdziwego zdarzenia. Gra otrzyma nowy tytuł Boże Igrzysko. Dzieje Rzeczypospolitej Szlacheckiej. Ale to jeszcze nie wszystko.

Tytuł zostanie wydany w zupełnie nowej szacie graficznej i będzie posiadał zaakceptowany przez Matrina Wallace’a wariant czterosobowy (w pierwotny tryb rozgrywki może się bawić tylko dokładnie trzech graczy). Spodziewany termin wydania na przełomie listopada i grudnia.

Świetna wiadomość. Kolejny tytuł odpada mi z zakupów w Essen. Z przyjemnością zakupię wersję polską, do tego rozbudowaną w stosunku do wersji podstawowej. Poniżej umieszczam wstępny concept art planszy w nowej wersji, które nadesłało nam wydawnictwo Phalanx Games Polska. To co? Uzbroicie się w cierpliwość żeby zakupić grę miesiąc później od światowej premiery, ale za to w rodzimej wersji?

bozeigrzysko

Boże Igrzysko - test graficzny planszy


 

Facebook Comments

35 komentarzy

 1. Korespondowalem z Martinem pare tygodni temu, aby dowiedziec sie czegos w sprawie hurtowego pre-orderu God’s Playground i juz wtedy dostalem informacje o polskim wydaniu. Nie wiedzialem jednak wtedy, ze bedzie takie ciekawe – z nowa plansza i nowym wariantem rozgrywki. Zacieram raczki 🙂

 2. Super, ciesze się ze nie zamówiłem w preorderze 😉

 3. ‘Zaakceptowany przez Wallace’a’ czyli nie ‘przyogotowany przez Wallace’a’?
  A jeśli nie przez niego, to przez kogo?

 4. Zaiste wspaniała wieść, waszmościowie 🙂

 5. Ten cały cośtamcośtamFROG powinien wisieć za dizajn plansz.

  Ta nowa jest ładna – lecz nie podobają mi się na niej te elementy związane z przemocą: skrzyżowane miecze oraz żaglówka z armatami.

  Natomiast bardzo podobają mi się te chińskie znaczki dookoła cyferek – swoją drogą arbskich – mam nadzieję, że autorzy nowych grafik nie zatrzymają się li tylko na tej fasadzie politycznej poprawności, lecz zaprezentuja jej pełnie. Mamy akcenty chińskie, mamy arabskie, przydałby się jeszcze może jakiś wyraźny znak, proponuję czarną kobietę będącą królem Rzplitej.

 6. Uff, nareszcie możemy przestać pisać w opolskim wątku, że graliśmy w “testgame” :), no i wrzucę trochę fajnych fotek na BGG 🙂

 7. A szkic planszy bardzo mi się podoba. Klimatyczny aż miło.

 8. Smerf Maruda

  Ja oczywiście zamówiłem – dzięki Jacek – w preorderze. Co, oczywiście, nie powstrzyma mnie przed kupieniem i tej wersji.

 9. Nie wiem, co znaczy “test graficzny planszy”, fragment czy jak? niemniej, nie podoba mi się. jakby szkic ołówkiem na kartce na kolanie. “pustka, widzę pustkę”!

 10. Smerf Maruda

  @Veridiana: oczywiście, że Ci się nie podoba, to jest dla Prawdziwych Mężczyzn, nie dla dziewczynek: żadne tam żółwiki, czy inne przesyłanie listów czy elektryczności, tylko Polityka, Bitwy i Miód Pitny.

 11. Klema, a bede wpisany jako betatester?
  😀

 12. Znaczy się, Szabelki, Grube Krechy i Zawijasy? Trafiłeś w sedno Smerfie, z uśmiechniętymi żółwikami i różowymi kopertkami to by był szał macicy! A tak to do bani… (Wallace skończył się na Gromicie)

 13. Eeeeech… Ale dobrze, że info wyszło dopiero dziś. Inaczej zastanawiałbym się nad preorderem, a tak jest już zaklepany. ;D

 14. To 3335 test graficzny planszy. Strasznie dużo tych testów. Ten mi się nie podoba, czekam na 3336.

 15. Tak jak tytuł interesował mnie słabo, tak teraz zacieram ręce (szczególnie w związku z wariantem czterosobowym).

  Plansza przypomina mi trochę El Grande – świetnie!

 16. Test graficzny – czyli próba narysowania w jednym miejscu różnych elementów, które mogą znaleźć się na planszy. Uważne oko zauważy, że nie było w 1462 roku bitwy na Helu. Innym przykładem jest granica – testujemy różne warianty graficzne jej rysowania. Drzewa, dworki, ozdobniki – to na razie wyłącznie szkice.

 17. Gwoli wyjasnienia – wersję polską gry (wraz z wariantem czterosoobowym, który zostal zaakceptowany przez Autora), opracowanie grafik, tlumaczenie instrukcji wykonuje grupa LDP (Los Diablos Polacos). Wydawcą jest Phalanx Games Polska.

 18. Smerf Maruda

  @Comandante: nie podoba mi się Twój nick, ale, do licha, gratulacje! Macie już na pewno jednego klienta.

 19. Cos mamy problem z tymi nickami tutaj
  – jeden bo komunista, inny bo zakrecony informatyk… 😉

  Zaczenam sie obawiac o wlasny… tez niezbyt poprawny… 😉

 20. Smerf Maruda

  Jaki komunista? Zwykły morderca :/

 21. Comandante to po prostu “dowódca”, “komendant” – nie odpowiadam za to co jak sie komu kojarzy. No ale jesli ktos jest “maruda” to co ja moge?

  Nick jest wiekowy, ma swoja historie i nie zamierzam go porzucac. A jesli chodzi o komunizm, to zwalczaliscie czynnie, czy znacie Koledzy tylko z opowiesci? 😉

 22. Bo trzeba zwalczać czynnie, żeby wiedzieć, że jest złem wcielonym?

 23. Nie przejmowałbym się niebieskimi – one nie przepadają za czerwonymi.

 24. Hauptsturmfurer Planeta

  A co ja mam powiedzieć o mojej ksywie?

 25. @Gargamel – tato przestań.

 26. 300 lat polskiej historii obfitowalo w elementy przemocy – jesli komus to nie odpowiada zawsze pozostaja pedzace zolwiki 😉 Plansza czytelna, w klimacie, chyba wiem juz co znajde pod choinka 😉

 27. Cała historia ludzkości obfituje w wyraźne “elementy przemocy”.

 28. nie mówiąc o świecie mrówek

 29. choć Stary Świat pozostaje chyba poza konkurencją…

 30. Stary Świat jest dobry dla dziewczynek – tam nie rozwiązywano nigdy ostatecznie żadnych kwestii.

 31. A ja myślałem, że LDP = PGP. W końcu zarząd PGP to dwie osoby z LDP 🙂 Panowie ukrywacie się przed kimś?

 32. Odpowiem żartem o radiu Erewań.

  Słuchacz: Drogie radio Erewań, czy to prawda, że w Moskwie, na placu Czerwonym, rozdają samochody?

  Radio Erewań: Tak, to prawda! Ale nie w Moskwie, a w Odessie. Nie na placu Czerwonym a na placu Dworcowym. I nie samochody a rowery. I nie rozdaja, tylko kradną.

  Zarząd PGP jest jednoosobowy – szefem firmy jest Ozy.

 33. No tak przepraszam, źle spojrzałem – Panowie jesteście wspólnikami w PGP. Nie zmienia to faktu ukrywania się 🙂 Boicie się o kontrahentów?
  A żarty o Radiu E. idealnie do Was pasują.

 34. Rozmawiać o ukrywaniu się z kimś ukrywającym się jako Anonim… będziesz żył długo i szczęśliwie.

  Przed nikim się nie ukrywamy – pozdrawiamy serdecznie

  (PGP ma formę prawną i jest licencjobiorcą i wydawcą, LDP jest grupą nieformalna i opracowuje grę. Przykłady innych bardziej znanych grup nieformalnych: Skamander, Twożywo).

 35. Z przyjemnością informuję, że w sprawie polskiej edycji Bożego Igrzyska Warfrog zachował się super! Ponieważ złożyłem zamówienie, gdy jeszcze nie było informacji o spolszczeniu God’s Playground, napisałem teraz, że chętnie nabyłbym rodzima wersję. Niemal natychmiast dostałem odpowiedź z propozycją zwrotu pieniędzy, a w kilka godzin po mojej akceptacji cała suma została wyekspediowana z powrotem na moje konto w PayPalu. Wraz z życzeniami miłego korzystania z polskiej wersji gry!

  Brawa dla Warfroga za podejście dla klienta! Jeśli ktoś jeszcze tak jak ja “pospieszył się” z zamówieniem – polecam tę drogę.

  Teraz czekam na ogłoszenie przedpłat przez Phalanx Games Poland i liczę, że polska wersja gry rzeczywiście będzie lepsza od oryginału!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

7 − 4 =