Home / News / NS Hex made in China

NS Hex made in China

Neuroshima na EBayJak poinformowało Wydawnictwo Portal na swojej stronie, od paru dni Neuroshima Hex trafiła do dystrybucji w Państwie Środka. Pierwsza partia NS HEX jest już w Chinach od kilkunastu dni, jest to wydanie Granny z dołączoną chińską instrukcją. O ile nam wiadomo, jest to pierwsza polska gra sprzedawana na Dalekim Wschodzie – gratulujemy!

Trzeba przy tym wspomnieć, że mimo tak dużej populacji, nowoczesne gry planszowe nie są (jeszcze) zbyt popularne w Chinach. Amerykańskie edycje, mimo że często drukowane “na miejscu”, są tam relatywnie drogie. Gry najczęściej kupowane są nie przez osoby prywatne, ale przez różnego rodzaju kluby, które udostępniają gry w cenie ok. 10 RMB (ok. 5 zł) za godzinę. Wydaje się jednak, że jest to potencjalnie bardzo obiecujący rynek – miejmy więc nadzieję, że polskie produkcje niebawem podbiją całe Chiny!


 

Facebook Comments

12 komentarzy

 1. Po tytule byłem przekonany, że na allegro pojawiła się podróbka. Jak Blokus made in China.

 2. dominusmaris

  No to Chińczycy wiedzą już gdzie jest Polska.
  Mamy przechlapane.

  BtW, czy RMB to skrót od Huan?

 3. Waluta Chin nazywa się Renminbi, albo w skrócie RMB. Waluta ta emitowana jest przez Chiński Bank Ludowy. Waluta Chin dzili się na Yuan, Jiao i Fen. Jeden Yuan równa się 10 Jiao, a jeden Jiao równa się 10 Fen. Znakiem waluty chiskiej jest RMB¥ (za http://polish.cri.cn/chinaabc/chapter5/chapter50406.htm)

 4. dominusmaris

  No to faktycznie ciekawe rozwiązanie.

  Czyli właściwie można powiedzieć że polska waluta nazywa się Euro, tylko na razie dzieli się na złotówki i grosze.

 5. R/TGqTFc2H/9dZCe

  @Nata jak chcesz tak bardzo byc dokladny to napisz, ze w Chinach republikańskich tez jest waluta i jaka.

 6. Nie chce byc dokladny, tylko wyjasniam watpliwosc Dominusmarisa. Sam bylem przekonany jeszcze dzisiaj rano, ze waluta Chin to po prostu juan i nic nie wiedzialem o skrocie RMB. Czlowiek uczy sie cale zycie 🙂

 7. FqfbLI+syudYEmOG

  @Nataniel moze mam skrzywienie. W kazdym razie mamy dwa kraje o nazwie Chiny. (tez moze ktos nie wiedziec, nawet na poczcie jest stara nazwa komunistyczna Tajwan)
  A płaci się oczywiście w dolarach

 8. W kazdym razie na chwile obecna NS Hex trafil do sprzedazy w Chinach kontynentalnych.

 9. @FqfbLI+syudYEmOG

  Właściwie, to mylisz się. Jest jedno państwo Chiny, i takie stanowisko zajmuje zarówno rząd w Pekinie jak i rząd w Taipei. Oba te rządy też stoją na stanowisku, że są oficjalnym rządem Chin. Co więcej, głównym problemem w stosunkach między Chinami kontynentalnymi a Tajwanem jest to, że Chiny już kilkakrotnie groziły Tajwanowi inwazją, jeśli rząd Tajwanu uzna wyspę za osobne państwo.
  Można więc uznać, że Chińska Republika Ludowa i Republika Chińska to sytuacja typu “dwa rządy, jedno państwo” lub, jak mawiają Chińczycy kontynentalni, “zbuntowana prowincja”. Formalnie jednak, status prawny Tajwanu jest nierozstrzygnięty.

 10. Dyskusja zeszła na tematy geograficzne, więc czekam na wypowiedź draco.
  Wracając do tematu: może nie kazdy Chińczyk zagra w Neroshimę Hex, ale może niech zgra chociaż co drugi.
  Zastanawia mnie też, czy wiecej Chińczyków będzie grało w Neuroshimę czy postaci ze swiata Neuroshimy w chińczyka?

 11. Zgadzam się z geheime. 🙂

 12. MJioSmyHIl0IN9Wj

  @Geheime No coz. to Ty nie masz racji. Sa odrebna dwa byty, maja rozna walute. Od waluty sie zaczelo. Reszta z Twojej wypowiedzi to propaganda i wprowadzanie w blad.
  Zupelnie nie rozumiem po co. Tak jak pisal autor. Moze ktos nie wiedziec jak nazywa sie waluta w danym kraju, Twoje farmazony nic nie wnosza do dyskusji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

jeden × jeden =