Home / News / Co w polskiej trawie piszczy – EVEN MORE!

Co w polskiej trawie piszczy – EVEN MORE!

terazpolskaNa Pionku cichutko i skromnie zadebiutowała kolejna układanka z serii Smart Games, właśnie wydana przez warszawską Grannę pod tytułem Blokada. Podobnie jak poprzednie gry z tej serii jest to zabawa logiczna dla 1 gracza. Tematyka i wykonanie układanki są arcyciekawe bowiem gracz wciela się w dowódcę policji, który musi tak ustawić wozy policyjne swoich podwładnych, by zablokować drogę ucieczki przestępcy…

Gra kosztuje 55 złotych, wydana jest obłędnie – gracze mają do dyspozycji cztery budynki, które blokują drogę ucieczki oraz szereg płytek z autami policji, które mogą tarasować przejazd uciekiniera. Wszystko 3d, wygląda jak zabawka dla dzieci, a nie całkiem poważna gra! Do układanki dołączona jest książeczka z 60 zadaniami, tradycyjnie podzielonymi na cztery poziomy trudności.

blokada_big

Blokada nie zrzuciła z podjum podium 3 moich ulubionych układanek (z konkurencyjnego Logorajdu), czyli Tip Overa, Chocolate Fix oraz Pete’s Pike, lecz mimo wszystko jest tytułem, którym warto się zainteresować. Jest to na pewno wyśmienity prezent dla wszelkiej maści urwisów.


 

Facebook Comments

9 komentarzy

 1. Pozostałych gier nie znam, ale koło Chocolate Fix przechodziłem ot tak sobie, zerknąłem i przykuło mnie do krzesła aż do zmaltretowania całej książeczki z zadaniami. To szatan, nie gra.

  Jeśli Blokada będzie miała podobną moc, to znów jestem stracony 😉

 2. “podjum” – Paanie, dajta spokój…

 3. Poprawilem babola i dodalem tagi ;-).

 4. Pytanie klasyczne i podstawowe – jak z poziomem trudności? Nic niżej hardkoru z takich rzeczy nie tykam, bo musi to na trochę starczyć. :>

 5. @Wehr http://www.krainagier.net/content/view/428/36/ uiek dał skalę trudności 1/5, czyli raczej dla dzieci…

 6. O, przepraszam, to na pewno nie jest dla dzieci łamigłówka. Uiek dał złożoność 1/5, czyli na ile skomplikowane są zasady. Na pewno nie chodziło mu o trudność zadań. Bawiłem się Blokadą kilkanaście minut, ale dla mnie łamigłówki były bardzo trudne. Wyraźnie trudniejsze niż inne zadania tego typu, a rozwiązywałem Cover Your Tracks, Tip over, Top This, River Crossing, Camouflage, Port Lotniczy i Safari. W przypadku Blokady próbowałem ugryźć zadania w okolicy nr 20 i szło dość opornie, zawyczaj zadania z tymi numerami są dla mnie dość łatwe. Co więcej – inne łamigłówki mają najwyżej 40-50 zadań, a Blokada ma ich 60, więc okolice numeru 20 są stosunkowo łatwiejsze niż w przypadku innych. Jeżeli progres trudności jest tu podobny jak w innych przypadkach, to blokada jest DLA MNIE naprawdę trudna. Oczywiście gdy siedzi się nad łamigłówką dłużej, to odkrywa się nowe sposoby jej rozwiązywania i może sprawa się uprości, ale na pewno nie są to zadania dla dzieci (choć te najłatwiejsze pewnie dzieci będą umiały rozwiązac, jak we wszystkich innych łamigłówkach).

 7. Zresztą jak poczytacie co napisał Uiek, to on też przyznaje że te zadania są trudniejsze niż przeciętna w tego typu łamigłówkach.

 8. Potwierdzam, że jest trudna. Moje dzieciaki od niej odpadły zniechęcone, podczas gdy z innych układanek pierwsze 10-15 zawsze robiły.

 9. Co w polskiej trawie piszczy – EVEN MORE!

  Rewelacyjny tytuł dla artykułu o tym co się w POLSCE dzieje…
  Czy nasz język jest tak ubogi, że nie dało się polskiego tytułu wymyślić?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

3 × 5 =