Home / News / Co w polskiej trawie piszczy

Co w polskiej trawie piszczy

terazpolskaJako, że ostatnio przeprowadzałem karkołomną oraz czasochłonną operację zmieniania komputera, przegrywania danych i bla bla bla, nazbierało się trochę najróżniejszych wieści z Polski. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło, dzięki temu mogę teraz zamieścić zgrabne, zbiorcze zestawienie. W rozwinięciu kilka nowszych i starszych informacji dotyczące naszego rynku oraz sceny planszówkowej.

 • Wydawnictwo hobbity.eu zamieściło krótkie wprowadzenie do najnowszej gry Vasco da Gama. Znajdziecie też tam reguły do gry w języku polskim i angielskim. Warto się zapoznać, bo to całkiem ciekawa eurogra, której premiera odbędzie się w październiku.
 • Otrzymaliśmy na początku września informację, że: “Z okazji 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, Szczecińskie Towarzystwo Gier Wszelakich “Rubikon” organizuje Wojenny Wrzesień. W ramach akcji co piatek od 15 – 18 w III Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie będziemy prezentować gry wojenne, planszowe ( np Conflict of Heroes, Tide of Iron,) karciane ( np Lightning: Poland 39 ) i bitewne ( Flames of War). Natomiast 19 września (sobota) zapraszamy na 4 Dzień z Grami tym razem wojenny w planie od 09 do 19 turniej Falmes of War, planszówki i karcianki wojenne. Wstęp jak zwykle darmowy.”
 • Ostatnie wieści od Lacerty skupiają się na dodrukach. W sklepach ponownie pojawiły się egzemplarze Puerto Rico, natomiast nowy nakład Agricoli trafi do sprzedaży jeszcze przed świętami. Najciekawsza informacja to fakt, że cały czas trwają prace nad lokalizacją rozszerzenia do Agricoli Torfowisko. Jego premiera w Polsce odbędzie się w okolicach Essen, czyli pewnie na przełomie października i listopada. Zresztą spotkałem Przemka na ostatnim Pionku – i jak wspominał – nie może długo pozostać na konwencie, bo musi wracać do siebie i kontynuować tłumaczenie tekstów.
 • Na Planszolandii kolejne filmy z serii Co nieco o grach planszowych. Możecie sprawdzić czy przypadnie Wam do gustu Tichu, Puerto Rico i Kosmiczna Eskadra.

 

Facebook Comments

13 komentarzy

 1. “cały czas trwają prace nad lokalizacją rozszerzenia do Agricoli Torfowisko”

  Tzn. Lacerta szuka, gdzie ono leży?

 2. Tak, chodzą z siedemnastowiecznym GPS-em i szukają. 😉

 3. Może czas wreszcie zamienić wersję niemiecką Agricoli na polską? Jakby była fajna promocja packu torfowisko+wersja podstawowa, to może bym się skusił…

  A torfowisko fajne jest po Babią Górą, o.

 4. Jeszcze w tym tygodniu pojawiła się polska wersja Ghost Stories!

 5. Słowem komentarza chciałbym ustosunkować się do relacji Pancha: jeśli chodzi o dodruk Agricoli (podstawki), to dementuję informację, że będzie przed Świętami. To jest cel, ale czy się go uda zrealizować tego nie wiem :/

 6. Ja mam takie skromne zapytanie… W polskiej wersji Ghost Stories, nazwy duchów na kartach są po Polsku, czy po innemu?

 7. Necr > Nazwy duchow sa po angielsku.

 8. Na pudełku Ghost Stories jest tylko logo Repos. Nie ma ani logów wydawców. Ani polskiego, ani niderlandzkiego, ani fińskiego. Skoro nazwy duchów są po angielsku, to czy mamy po raz kolejny do czynienia z wydaniem polskawym a nie polskim?

 9. Chyba tak, znak czasów.

  P.S. Zdania na temat odmiany “logo” są podzielone, ale “logów” brzmi bardzo dziwnie, jakby liczba pojedyncza była “log”. Najbezpieczniej chyba napisać “logotypów” 🙂

 10. Chyba trzeba przemyśleć kryteria kwalifikacji gier do gry roku 🙂

 11. Najwyraźniej tak, bo nie będzie z czego wybierać 🙂

 12. OT
  @geko: logotyp to nie to samo co logo 😉 – takie małe polskie czepianie się 😉

 13. Skoro wydaje się gry tłumaczone na język polski, żeby przekonać do grania te rzesze graczy lękających się angielskiego, to pomysł z Ghost Stories z angielskim tytułem i nazwami duchów wydaje mi się mało trafny. Wywoła to uczucie u “lękliwych”, że angielski czai się wszędzie a wydania polskie wcale nie gwarantują bezpieczeństwa…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

14 − 12 =