Home / News / Zaprojektuj grę na Essen 2010

Zaprojektuj grę na Essen 2010

cover3Niestety nie pamiętam kiedy dokładnie to było – powiedzmy że Dawno, dawno temu… w tym albo poprzednim roku, niemiecki sklep Spielmaterial z różnego rodzaju dobrami do gier (jak kości, kosteczki, meeple itd) ogłosił konkurs na zaprojektowanie gry planszowej. Był oczywiście haczyk – gra miała używać komponentów z gry Giganten, które zalegały sklepowi na magazynie. Konkurs został rozwiązany – wygrała gra Schwarzes Gold (Czarne złoto) i zostanie opublikowana na tegorocznych targach w Essen.

Sklep Spielmaterial, ogłosił jednocześnie nowy konkurs – zasady są podobne, do zeszłorocznej edycji. Należy stworzyć grę z przedstawionych poniżej elementów.

Komponenty do gry - część 1 (źródło: spielmaterial.de)

Komponenty do gry - część 1 (źródło: spielmaterial.de)

Komponenty do gry - część 2 (źródło: spielmaterial.de)

Komponenty do gry - część 2 (źródło: spielmaterial.de)

Więcej o samym konkursie możecie przeczytać na stronie sklepu

[źródło: spielmaterial.de]


 

Facebook Comments

5 komentarzy

  1. eech, mogli by zrobić po prostu dodruk Giganten zamiast nowej gry…

  2. Sposobów na wydanie własnej gry nigdy za wiele. Trzeba próbować…
    Jednak jako miłośnik teorii spiskowych zastanawiam się, czy to nie jest to spisek mający na celu ściągnięcie z rynku dobrych pomysłów na planszówki za grosze :). Niby jest napisane, że wszystkie prawa zostają przy autorze ale… 🙂

  3. To dopiero dojenie ;-p

  4. Jako ciekawostka… Poprzednią edycję (Schwarzes Gold) wygrał gość, który ma już na liście 9 innych gier (według BGG). Jedna nawet zawędrowała na 392 miejsce.

  5. Jako ciekawostka do powyższej ciekawostki…

    Grę Schwarzes Gold wyda wydawnictwo Mücke Spiele, które do tej pory ma na koncie 6 gier (żadna nie jest sklasyfikowana na BGG chociaż tam istnieją), z czego 5 z tych gier zaprojektował Pan Harald Mücke :).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

16 − trzynaście =