Home / News / Garść informacji poweekendowych

Garść informacji poweekendowych

744px-News.svgWeekend mało planszówkowy, ale garść informacji się nazbierała, którymi chciałbym się z Wami podzielić.

Na Games Fanatic mamy już kilka cykli artykułów o tworzeniu gier pisanych przez Adama Kałużę, Michała Stajszczaka, Ignacego Trzewiczka czy Filipa Miłuńskiego. Teraz mamy możliwość posłuchania, jak to robią za ocenem. Jeden ze współpracowników podcastu Dice Tower – Geoff Engelstein, autor ciekawego segmentu The GameTek, dzięki Z-Man Games wyda swoją grę. Będzie to próba przeniesienia klimatu i mechaniki z gier komputerowych RTS (Real Time Strategy) na planszę. Geoff razem ze swoim synem postanowili podzielić się swoimi uwagami o tworzeniu gier planszowych ze słuchaczami Dice Tower. Zapowiada się bardzo ciekawy cykl. Pierwszej części można posłuchać w 154 odcinku podcastu.

W tym samym odcinku można odnaleźć informacje z Fantasy Flight Games, o nowych grach tego wydawnictwa (np o nowych dodatkach do Battlelore’a “Dragons and Monsters”), czy zapowiedź nowej gry Richarda Launiusa, autora Arkham Horror pt: “Defenders of Realm”. Gra będzie wydana w 2010 roku przez Eagle Games i większość (jeżeli nie wszyscy) redaktory Dice Tower, zachwycali się prototypem, jako szybszą, ale wciąż wciągającą i bardzo ciekawą grę, przypominającą trochę właśnie Arkham Horror.

Wracając jednak do spraw w naszym kraju. Planszówki coraz częściej goszczą na łamach gazet i portali internetowych. Jeden taki artykuł pojawił się na portalu gazeta.pl, drugi na portalu inBrief. Na pewno dobrze, że nasze hobby pojawia się coraz częściej w różnych mediach.

Miłego słuchania i czytania przy poniedziałkowej, porannej kawie. Mi to bardzo pomogło przy powrocie do pracy po weekendzie.


 

Facebook Comments

3 komentarze

  1. Fiu, artykuł w Wyborczej nader sensowny.
    Tylko strach na komentarze patrzeć – zaraz będzie, że to wszystko przez PiS/PO…

  2. A Eagle Games nie zostało kupione przez Fred’a?

  3. Tak – grę wyda Fred Distributions, ale w linii Eagle Games

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

cztery × 5 =