Home / News / FFG zasypuje regułami

FFG zasypuje regułami

odlugg-spleenripper[1]Najnowsze wpisy, które znajdziemy na oficjalnej stronie Fantasy Flight Games, mają charakter edukacyjny. Znajdziemy tam, więc instrukcje, FAQ oraz prezentacje do najróżniejszych gier, które właśnie pojawiły się lub zadebiutują w najbliższym czasie.

 • Chaos Marauders to nowa edycja karcianki z 1987, w której wcielamy się w generałów mających za zadanie przygotować ustawienie swojej armii orków, hobgoblinów itp., przed zbliżającą się bitwą z krasnoludami. FFG ujawniło jak będą prezentować się zasady w nowej wersji.
 • Nie mogę znaleźć wpisu, w którym o tym informowaliśmy, to uzupełniam. Od dłuższego czasu dostępna jest też instrukcja do Battlestar Galactica: Pegasus Expansion. Gra pojawiła się już w sprzedaży w niektórych sklepach, tak więc na pewno lektura reguł pomoże Wam w podjęciu decyzji czy już kupić czy się jeszcze wstrzymać. FFG opubliowało też nową wersję FAQ do podstawki.
 • Kto jest fanem serii komiksowej Penny Arcade, kpiącej sobie z konkretnych gier i najróżniejszych zjawisk wystepujących w środowisku graczy konsolowych, na pewno zainteresowany jest Penny Arcade: The Card Game. Aby dowiedzieć się jak prezentuje się mechanika gry może zapoznać się z instrukcją.
 • Instrukcji doczekały się też: najnowszy dodatek BattleLore: Heroes oraz najnowsza planszówka duetu Bruno Faidutti i Serge Laget pod tytułem Ad Astra.
 • Middle-earth Quest dopiero co się pojawił na rynku, ale graczy na pewno już męczą niewyjaśnione kwestie w grze. Aby je raz na zawsze wyjaśnić FFG opublikowało FAQ. Niestety pomoc jest bardzo skromna i nie znalazłem odpowiedzi na sprawy, które dręczyły mnie i moją drużynę.
 • Fantasy Flight Games jest obecnie na fali  i nie boi się przejmować praw do obiecujących projektów. Dotyczy to między innymi gry Tannhäuser, do której prawa FFG odkupiło od firmy Take on You. W jednym z nowych wpisów, FFG podkreśla, że będzie wydawać nowe produkty w obrębie tej serii. Na pierwszy ogień idzie dodatek Daedalus, nowy pakiet figurek oraz druga edycja podstawki. Powinniśmy doczekać się ich pod koniec roku.
 • Ostatnio rozpisałem się o najnowszej edycji Warhammera i najróżniejszych zapożyczeń mechanicznych z planszówek. FFG opublikowało CAŁE seminarium z Gen Conu, na którym mamy szczegółową prezentację gry. Polecam szczególnie trzeci, czwarty i piąty odcinek, w których są przybliżone nowe rozwiązania. Muszę przyznać, że apetyt na nową edycję tej gry fabularnej, jeszcze bardziej mi wzrósł.

 

Facebook Comments

9 komentarzy

 1. Rzygam już kolejnymi wpisami na temat, co FFG napisało na swojej stronie. Kto zna ich stronę i się interesuje ich nowościami, to sobie tam czyta. Tu codzienne wpisy o FFG nie wywołują często żadnych komentarzy, więc może tym razem mniej będzie lepiej?

 2. Draco, jak nie jesteś targetem tych wpisów, to po prostu je omijaj szerokim łukiem, nie wiem skąd ta masochistyczna postawa, aby je koniecznie czytać. Ja na przykład nie mam takiego luksusu, gdy muszę wysłuchiwać przy rozgrywce twoich komentarzy jak dana gra jest beznadziejna albo jak tobie źle w niej idzie. Pozostaje wtedy tylko bronić się przed wymiotami 😛

  Swoją drogą dobrze się ten komentarz zgra z wpisem o smrodku na scenie planszówkowej 😀

 3. Pisz Pancho dalej co w FFG. Dzięki tym wpisom dowiedziałem się już paru rzeczy i sięgnąłem do źródła po szczegóły. Nie mam czasu, żeby przebijać się codziennie przez strony wszystkich wydawnictw, to wygodne, że mogę sięgnąć do Twoich notek o nowościach.

 4. W tak skonsolidowanej formie cykl jest moim zdaniem uzyteczny.

 5. Oczywiście ze mają sens.Ja często zapominam zajrzeć na stronę FFG a codziennie przeglądam GF.Nie każdy ma czas chęci siedzieć na innych stronach o planszowych a takie skondensowanie informacji jest bardzo przyjemne 🙂

  Coś draco wstał jak co dzień lewą nogą 😛

 6. OK, skoro jest zapotrzebowanie, to niech wam będzie. A ja będę pomijał.

 7. Dzięki, że się zgodziłeś draco 🙂 uff.. 🙂

 8. Nie wiem czy informacja juz byla- na wszelki wypadek podam. Dla wszystkich zainteresowanych warhammer: invasion tu jest instrukcja http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=720

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

3 × pięć =