Home / News / Gralicja – krakowskie spotkanie z grami planszowymi

Gralicja – krakowskie spotkanie z grami planszowymi

gralicja_logoOtrzymaliśmy zaproszenie i oficjalny program Gralicji – imprezy związanej z grami planszowymi, która wkrótce odbędzie się w Krakowie.

Program imprezy:

Kraków, 1 – 2 sierpnia 2009 r.
Szkoła Podstawowa im. Św. Mikołaja, ul. Lubomirskiego 21

W sobotę od godziny 10 do 20 i w niedzielę od godziny 10 do 18.
Sobota i niedziela pierwszego weekendu sierpnia upłyną w Krakowie przy stukocie toczących się kości i szeleście zagrywanych kart. Każdy, kto przyjdzie na pierwsze krakowskie spotkanie z grami planszowymi, organizowane przez miłośników gier towarzyskich wspólnie z Kołem Gier Planszowych działającym przy Klubie “Strych” pod patronatem Śródmiejskiego Ośrodka Kultury, będzie mógł zmierzyć się z innymi w planszowych bojach. Duży wybór gier zapewni rozrywkę zarówno dla dzieci, całych rodzin jak i wytrawnych graczy, każdy znajdzie coś dla siebie.

Zagrać będzie można w jednej z trzech sal. Sali ogólnej, familijnej i imprezowej, w których znajdować będą się gry o określonej tematyce.  W sali familijnej znajdą się gry, w które grac mogą całe rodziny, począwszy od najmłodszych, a na dziadkach kończąc. Wśród wielu ciekawych tytułów znajdą się takie pozycje jak Carcassone, Osadnicy z Catanu, czy Wsiąść do pociągu. Sala imprezowa przeznaczona jest na gry, w które zagrać można w większym gronie przyjaciół, z prostymi regułami, gwarantujące dobrą zabawę, czy to w domu, czy na wyjeździe. Warto zwrócić uwagę na obecne w tej Sali Bang!, Jengę i Prawo dżungli. W trzeciej sali znajdą się wszystkie pozostałe gry, z których szczególnie polecić można: Kraków 1325 AD, Small World oraz Snow Tails.

Będzie około sto tytułów gier, w które będzie można zagrać. Przygotowane będą również trzy specjalne gry w rozmiarze XXL: Owczy pęd, Niagara i Polowanie na robale. Tym, którzy nie znają reguł obsługa chętnie wytłumaczy zasady i pokaże jak zagrać. Dla tych, którzy będą chcieli odpocząć od pionków i kostek przygotowano konkursy z nagrodami. Na Gralicji odbędą się również dwa turnieje. W pierwszym zmierzyć się będą mogli gracze Dominiona – nowej na rynku gry, która już zdobyła wiele międzynarodowych nagród. Drugi turniej wyłoni mistrza Kung – Fu, czyli najnowszej polskiej gry karcianej.


 

Facebook Comments

2 komentarze

  1. Szczególnie ten “stukot toczących się kości” pomaga nam walczyć ze stereotypami związanymi z grami planszowymi 😉

  2. Czepiasz się.

    Wiele moich ulubionych tytułów to “kostki” – Stone Age, Kingsburg etc.

    W czym kostki przeszkadzają w szerzeniu kaganka “nowoczesnych gier planszowych”?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

20 − dwadzieścia =