Home / News / Kraby na BGG

Kraby na BGG

krabyKilka dni temu dodałem do BGG Kraby autorstwa Adama Kałuży. Gra jest planowana jeszcze na ten rok i na razie możecie obejrzeć mniej więcej jak będzie wyglądało pudełko. Obraz pudełka został zrobiony przez Adama na podstawie plików graficznych przygotowanych do wydruku szablonu z którego będzie składane pudełko. Muszę tu napisać, że po rewelacyjnie prezentującym się Hooop!, Kraby trzymają wysoki poziom. Niestety sama plansza będzie raczej mniej efektowna – to wynika z wymagań mechaniki gry.


 

Facebook Comments

32 komentarze

 1. No to czas zagrać w kraby.

 2. Ja już grałem. Podobają mi się o wiele bardziej od żabek. Polecam.

 3. ciekawa jestem czy gra zdobędzie tytuł Gry Roku ;]

 4. Veridiana – no gdyby nasza Gra Roku zyskała wreszcie kategorię: polska gra roku to na pewno miałaby szanse. Niestety na razie takowej nie ma.

  A co do samych Krabów to widzę że Grannę wciąż stać na pana Sochę – to dobry prognostyk w kwestii radzenia sobie przez branżę z kryzysem;) Swoją drogą – świetna ilustracja na okładkę!

  Gratuluję Adam kolejnej wydanej gry! Bardzo chętnie zagram w Kraby.

 5. Za bardzo kolorowe i za mało mroczne. Nazgule są za bardzo podobne do siebie i nie wiem czemu mają palmowe liście na głowach.

 6. Nazgule? Ja myślałem, że to są krewetki w power armourach.

 7. Chciałam ZE ZDUMIENIEM zauważyć, że właśnie wstałam i o 9:51, kiedy dokonywano poprzedniego “mojego” wpisu przed komputerem mnie jeszcze nie było. Jak to możliwe??????????!!!!!!!!!

 8. Może piszesz przez sen? GF uzależnia.

 9. Mi sie wydaje, ze to Folko sie pod Ciebie podszywa, zeby sobie podbic zainteresowanie gra.

 10. To nie jest śmieszne. najpierw kolega Malcolm X kradł mi teksty teraz to. Da się z tym coś zrobić? kto tu jest szefem od wywalania oszustów?

 11. Najlepiej się zarejestrować, zalogować, wtedy Twój wpis jest pewniejszy. Ja w każdym bądź razie za Monikę się nie podszywam 😉 …chociaż nie jest to zły pomysł… podszyję się za Szymka 😉

 12. Tak jest, ja również zachęcam do rejestracji. Wpisując z ręki nicka każdy może się podszyć pod każdego. Np. pod Veridianę mógłby się podszyć nawet rzeczony Malcolm_X w ramach rewanżu za oskarżenia o plagiat.

 13. oj @Veri Veri nic ci nie ukradłem. A ten wpis to pewnie ktoś z twojej family, pewnie jakaś kuzynka. Także Veri nie zaśmiecaj już, kto, co i jak, tylko się skup na krabach. A jak nie lubisz owoców morza, to zaczekaj cierpliwie na niedzielny, rodzinny ciepły doprawiony rosołek. Pozdr

 14. Ja sie nie muszę podszywać. Moje wpisy i tak są unikalne i nie do podrobienia 😉

  lUzTmJt+hkTDXOtr

 15. właśnie wstałam i jestem ZDUMIONA

 16. No i co mi po logowaniu skoro w komentarzach nie ma różnicy między zalogowanym użytkownikiem a niezalogowanym? Szanowny Podszywający Się – jeśli Cię to bawi, nie przeszkadzam. baw się dalej.

 17. > Veridiana z pkt. 15, myślałem, że to ona we własnej osobie, ale dałem się nabrać ;]

 18. Jeśli to się nasili, to być moze będzie trzeba zablokować możliwość komentowania bez zarejestrowania.

 19. na poczte onetu (vp.pl) nie przychodza maile aktywujace 🙁

 20. Ja_n, tak zrobili na Krainie Gier, i jakoś drastycznie spadła liczba komentarzy 🙂

 21. @Geko – zmienisz zdanie, gdy ktoś podszyje się pod Ciebie. Jestem za pisaniem komentarzy tylko po zalogowaniu, a drastycznego spadku ich liczby bym nie przewidywał. Portal jest powiązany z forum, więc skoro tam się udzielamy po zalogowaniu, to dlaczego mielibyśmy zrezygnować z udzielania się tutaj.

 22. Draco, ja nie jestem przeciwny logowaniu się. Tylko podałem pewien ciekawy fakt. Jak będzie, zobaczymy.

 23. Draco – bo za dużo by było tego logowania.

  PS-amoże są dwie Veridiany?

 24. Ech, te dzieciaki 🙂 Moja prośba o zaprzestanie podszywania się pod Veridiane, jak sobie tego nie życzy. Tzw. anonimy często zapominają, że nie są w sieci anonimowe. Skończy się na tym, że faktycznie będziemy musieli wprowadzać obowiązkowe logowanie, a winnych ujawnić 🙂

 25. Z jednej strony to nie dramat jeżeli ktoś się pod kogoś podszywa, bo takie komentarze z założenia są anonimowe (stąd też pseudonimy), ale z drugiej strony nie da się ukryć, że pod wieloma ksywami kryją się na tyle realne i rozpoznawalne postacie, że wytwarza się jakaś dbałość o swoje blogowe “imię”…

 26. dominusmaris

  A myśleliście że nas jest jeden?

  Nas jest dwóch. Dominik i Marek.
  Ja piszę te zabawne komentarze a on te wkurzające.

  Ten on napisał…

 27. Lucf: zalogujesz się raz i zapomnisz 🙂

 28. A może by tak wprowadzić mechanizm uniemozliwiajacy niezalogowanemu komentujacemu wyslanie komentarza pod nickiem identycznym z ktorymkolwiek zarejestrowanym w serwisie? Najlepiej, by serwis sprawdzal, czy dany nick moze zostac uzyty jeszcze przed wyslaniem komentarza. Mozna to zrealizowac za pomoca AJAXa i Nataniela 😉

 29. OT: innym wyjściem jest rejestracja w serwisie gravatar.com i pod konkretnym mailem dodać jakiegoś avatara. Wtedy nawet jeśli ktoś napisze wiadomość pod tym samym nickiem, to będzie różnica w avatarach.

 30. Ja nie loguję się do strony (zapomniałem hasła do WordPress :p), ale korzystam tylko z dwóch kompów (na jednym IE, na drugim Mozilla), i nick zawsze jest wpisany w stopce komentarzy.

  Oto jaka sytuacja zdarzyła mi się już dwukrotnie:

  Po otwarciu w oknie przeglądarki artykułu z komentarzami zamiast mojego nicka pojawiał się inny (raz Filippos, raz chyba Draco). Za każdym razem, po zamknięciu okna przeglądarki i ponownym jego otwarciu wszystko wracało do normy – natomiast raz o mało nie podszyłem się w ten sposób pod Filipposa (post już był napisany), w ostatniej chwili przed kliknięciem Publikuj zauważyłem ze zdziwieniem, że Nick podstawił się cudzy.

  Jak to możliwe?

 31. Wkrótce powiększę znacznie funkcjonalność serwisu. Głównie, aby Wam zwiększyć komfort korzystania. Będą avatarki, będą kciuki, będą oceny tekstów, będzie edycja komentarzy i trochę innych rzeczy. Muszę tylko znaleźć trochę więcej czasu.

  BloddyBaron, było to możliwe (mam nadzieję, że już nie), gdy korzystaliśmy z plugina, których cache’ował informacje o serwisie. Dzięki temu całość działała szybciej. Jednak po Waszych informacjach, że potrafi zostawić nick innego użytkownika, wyłączyłem go. Jest to niedopuszczalny efekt uboczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

20 − 7 =