Home / News / Graal właścicielem firmy Gry Leonardo, Orzeł i Gwiazda na Essen

Graal właścicielem firmy Gry Leonardo, Orzeł i Gwiazda na Essen

gryleonardoWakacje, sielanka, niby sezon ogórkowy, a w planszówkowym biznesie trwają poważne przetasowania. Otrzymaliśmy informacje, że firma Graal S.C. – prowadząca sieć sklepów z grami planszowymi w Warszawie – została właścicielem i inwestorem wydawnictwa Gry Leonardo. Przypomnę, że Gry Leonardo popełniły w przeszłości planszówkę Hannibal Barkas, a już całkiem niedługo wydadzą nową grę o wojnie polsko-bolszewickiej pod tytułem Orzeł i Gwiazda (The Eagle and the Star).

Robert Żak, założyciel wydawnictwa Gry Leonardo, objął w obrębie firmy Graal S.C. rolę tzw. lead game designera, a co za tym idzie będzie odpowiedzialny nie tylko za tworzenie, ale również pozyskiwanie i rozwój gier do wydania od autorów zewnętrznych. Sam Graal S.C. zapewni wsparcie finansowe, dystrybucyjne oraz organizacyjne.

Wracając do najnowszej gry wydawnictwa “Orzeł i Gwiazda”. Gra będzie wystawiana na własnym stoisku na największych targach gier planszowych Spiel 09 w Essen. Będzie tam pokazywana edycja angielskojęzyczna gry. Planowana cena na Essen 45 euro, w Polsce cena ma być niższa, prawdopodobnie ok. 169zł. Cena nie jest może niska, ale podobno adekwatna do zawartości (profesjonalne wydanie, dużo drewnianych elementów).

Sygnatariusze porozumienia (że tak napiszę oficjalnie) – Robert Żak i Marcin Cieślikowski – podkreślają, że celem całego przedsięwzięcia jest nie tylko tworzenie wartościowych polskich produkcji, ale też przebicie się na rynek międzynarodowy. Trzymam kciuki za powodzenie całego planu.


 

Facebook Comments

18 komentarzy

 1. Bardzo interesująca wiadomość. Trzymam kciuki za nowe-stare wydawnictwo. Z ciekawości, może ktoś wie – czy Graal będzie skupiał się tylko na grach wojennych, czy też będzie maczał swoje palce w ‘euro’?

 2. Euro, dolary, funty we wszystkim maczamy palce:). Jesteśmy otwarci na każdy rodzaj gier. Na tapecie mamy kilka projektów ale ujrzą one światło raczej w 2010 roku. Zapraszamy autorów do prezentowania swoich projektów.

 3. No!czekam z niecierpliwością 🙂 W końcu poważny tytuł, a nie jakieś goblinowo-orkowo-trollowe oblężenia z serii science-fiction.
  Cena również zachęcająca. Dołączę się do yosza w trzymaniu kciuków.

 4. brawo, i dla roberta, i marcina

 5. Świetnie, też jestem zaintrygowany.

 6. dominusmaris

  Protestuje przeciw używaniu słowa ,,popełniły” odnośnie HB.
  Co prawda nie grałem, ale i tak protestuję;)

  Z instrukcji wynikało że to całkiem niezła gra. BTW. Świetna wiadomość.

 7. Dobra gra będzie miała dobrego dystrybutora. 🙂 Tak trzymać! 🙂

 8. Bardzo dobra wiadomość. Jak bym tylko jeźdźcowi z logo dodał nogi 🙂

 9. Jeżeli jedziesz na oklep to nogi za barzdo nie wystają. Strzemiona w Europie weszły do szerszego użycia chyba w X wieku.:)

 10. Jakoś nie wydaje mi się, żeby nawet kawałek stopy nie wystawał za brzuch konia nawet przy jeździe na oklep 🙂

 11. @geko > Popatrz na to zdjęcie. Czy widzisz, żeby chociaż kawałek stopy jeźdżca wystawał?

 12. hmm… ten wystający ewentualnie i hipotetycznie kawałek stopy mógłby wyglądać odrobinę nieprzyzwoicie.

 13. Michał – przykład tendencyjny. Dżokej stoi w strzemionach i jest pochylony do przodu. Pokaż mi zdjęcie z odchylonym do tyłu jeźdźcem siedzącym na oklep to uwierzę 🙂

 14. Geko przykład nie jest tendencyjny, gdyż on nie stoi w strzemionach. Fakt pochyla się aby ulżyć konikowi i nie wylecieć z siodła, ale cały czas trzyma się konia nogami. A bardziej precyzujnie to łydkami. Strezemiona są do wsiadania na konia i anglezowania. Doświadczeni jeźdcy nie używają strzemion tak jak początkujący, tylko cały czas trzymają się konia nogami. Tak jest w stylu angielskim. Więc nie muszą wystawać stopy. Co innego w stylu western, który w Europie jest niszowy. Tam jest inne siodło i inne strzemiona, które preferują inny dosiad i tam wystają stopy. Smiem wątpić iż postać z logo jeździ w westernie więc stopy nie muszą mu wystawać:) o tyle

 15. Nie mówiąc o krewetkach.

 16. Cieślik – przekonałeś mnie. Nie znam się na jeździectwie. Tylko wizualnie w logo mam poczucie, że tu akurat wystawałby kawałek stopy. Takie optyczne zjawisko. I stąd mój wpis. Pozdrawiam i już nie marudzę na ten temat 🙂

 17. A kiedy gra będzie dostępna w sprzedaży? Dopiero na Essen, czy w Polsce będzie można ją kupić wcześniej?

 18. Polską edycję będzie można kupić wcześniej. Na przełomie sierpnia i września gra powinna byc w sklepach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

szesnaście − 1 =