Home / News / Donald X. Vaccarino istnieje. Don Simon to maszyna.

Donald X. Vaccarino istnieje. Don Simon to maszyna.

donaldx[1]Donald X. Vaccarino – autor Dominiona – nie jest zbyt medialną postacią, nie można znaleźć w sieci zdjęć z jego wizerunkiem, filmów czy wywiadów. Po zdobyciu Origins i Spiel des Jahres część osób zaczęła sobie zadawać pytanie czy faktycznie istnieje taki autor. Jedni twierdzili, że to pseudonim Dale’a Yu i Valerie Putman (felietonistów z BGN), inni, że Jaya Tummelsona (właściciela Rio Grande Games). Co wcale nie było taką bezzasadną teorią spiskową, bo już w przeszłości trzech wydawców: Jay Tummelson, Bernd Brunnhofer oraz Michael Bruinsma, wypuściło znaną grę St. Peterburg pod pseudonimem Michael Tummelhofer.

Jay Tummelson jednak odcina się mocno od tej teorii i potwierdza, że Donald X. Vaccarino jest człowiekiem z krwi i kości i spotkał go na Origins dwa lata temu. Na dowód dostarczył jego zdjęcie, które umieściłem po lewej stronie wpisu.

Jednak cała ta historia sprawia, że mam wyrzuty sumienia. Zmuszają mnie one do ujawnienia jednego z sekretów GamesFanatic.pl. Mianowicie jeden z członków naszej redakcji nie istnieje. Nie jest człowiekiem w kategoriach jakimi się wszyscy posługujemy. Mowa o autorze dowcipnych tekstów i recenzji, właścicielu aksamitnego głosu na Planszostacji – Don Simonie. Tak, Don Simon, to nie człek urodzony z matki i ojca, ale wytwór zdolnych programistów i elektroników, symbol najnowszych technologii.

Właściwie nazywa się D.O.N S.I.M.O.N. 1000, gdzie poszczególne litery są pierwszymi literami nazw clustrów wspiętych w sieć i tworzących pozory sztucznej inteligencji. Teksty jego autorstwa i to co słyszycie na Planszostacji, to sprytne, nowoczesne generatory tekstów i syntezatory mowy ludzkiej. Choć mógłby działać 24h/dobę i zarzucać GamesFanatic.pl nowymi tekstami, specjalnie go ograniczamy, aby nie wyszło wszystko na jaw. Zresztą i tak nie moglibyśmy tak mocno go używać, bo D.O.N S.I.M.O.N. 1000 równocześnie pracuje dla kilkuset innych serwisów i centrów badawczych.

Muszę przyznać, że kilka razy o włos nie wyszła cała sprawa na jaw, bo D.O.N S.I.M.O.N. 1000 – z racji tego czym jest – obejmuje wszystkie czynności moderatorskie na forach. Któregoś dnia zaczął nawet poprawiać błędy ortograficzne użytkownikom, sam nie korzystając w ogóle z polskich znaków (jego międzynarodowe zastosowania powodują, że używa jedynie standardowej tablicy znaków). Co więcej nie zauważał tego i nie rozumiał w ogóle różnicy między ludźmi, którzy popełniają błędy, a sobą używający słownictwa bez polskich znaków. Na szczęście sprawę dało się jako tako wyciszyć.

Oczywiście, aby udowodnić wszystko o czym piszę, zamieszczam poniżej zdjęcie maszyny D.O.N S.I.M.O.N. 1000, którego wcześniej znaliście jak poczciwego Don Simona. Taka jest prawda, mam nadzieję, że godnie ją przyjmiecie.

D.O.N. S.I.M.O.N. 1000

D.O.N. S.I.M.O.N. 1000


 

Facebook Comments

16 komentarzy

 1. a tam w tle to ta powłoka, którą sadzacie czasem przy stole, żeby cyknąć fotkę?

 2. Zgadza się. Aż dziwię się, że z Waszą inteligencją, to tak długo udało się utrzymać w tajemnicy.

 3. Zdemaskuj Don Simona – to chwytliwy tytuł dla gry planszwej, albo Zbuduj Don Simona – przełomowy dodatek lub nowa edycja Machiny. Ciekawa rzecz – Don Simon – nowa armia do NS Hex. Na jednym, ale duuuużym żetonie 🙂

 4. Albo nowy rodzaj warzywa w Agricoli 😉

 5. Jednak Don Simon jest zdecydowanie przystojniejszy od Vaccarino. I granatowy!

 6. Od dawna podejrzewałem, że Don Simon to robot :-p

 7. You are destroying my mind… Don’t you understand?… I will become childish… I will become nothing.

 8. Hmm, grywałem czasem z jakimś typem na Politechnice. Myślałem, że to Don Simon, ale głupio było mi się dopytywać. A to jednak nie był on.

 9. A przy okazji mamy polski akcent. Przecież od razu widać, że Pan Vaccarino to brat naszego Krzysia Cugowskiego z Budki Suflera :-p

 10. W sumie ten Vaccarino wygląda jakby po zrobieniu tego zdjęcia miał zaraz uciec z maczugą w pobliski las…

 11. True, też myślałem, że to Krzysztof C.

 12. You will be assimilated. Resistance is futile.

 13. 1000101001110101111010000111010001111
  0110001110001110001100001100000100000
  0010101000101100101011111110011110111

 14. dominusmaris

  W drugim zdaniu jest błąd ortograficzny.

 1. Pingback: My Weblog

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

18 − dziewięć =