Home / News / Dodatki do gier Ystari – Yspahan

Dodatki do gier Ystari – Yspahan

yspahanNa Tric-Tracu ostatni już rzut okiem na dodatek do gry Ystari z pakietu planowanego na Essen. Tym razem na warsztacie dodatek do finalisty Spiel des Jahres 2007, czyli gry Yspahan.

Dodatek będzie się składał z 18 kart, które zastąpią karty z ‘podstawki’. Nowość – każda karta będzie unikalna.

Dziewięć dotychczasowych dubli zostanie zastąpionych przez dziewięć nowych kart a dwie karty z ‘podstawki’ zostaną lekko zmienione (wzięcie czterech monet zamast trzech oraz zamiana max. 12 (zamiast max. 10) monet na punkty zwycięstwa).

W celu lepszego skorzystania z kart, gracz mający pociagnąć kartę, będzie zawsze ciągnął dwie i zachowywał jedną. Ta zasada nie dotyczy jedynie karawanseraju, dla którego wciąż będzie się ciągnęło tylko jedną kartę.

Wg Cyrila Demaegd: ‘Dziewięć nowych kart nie zmieni dynamiki gry. Wręcz przeciwnie – spowodują one, że dobieranie kart stanie się jeszcze bardziej interesujące. Dotąd ostatni gracz miał mały wybór. Teraz dobór karty będzie silniejszą akcją dzięki temu, że można wybrać jedną kartę z dwóch. Ponadto pozwoli to na większą elastyczność podczas gry oraz na więcej sposobów na zdobywanie punktów’.

Dodatek opracował Thomas Cauet w oparciu o pomysły Sebastiena Pauchona (autora Yspahana) pochodzące jeszcze sprzed momentu wydania gry.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziewiętnaście − pięć =