Home / News / Polskie akcenty na BGG – zdjęcia

Polskie akcenty na BGG – zdjęcia

Do tego zestawienia natchnęło mnie świetne zdjęcie, które zauważyłem niedawno na pierwszej stronie BGG. Autorem tego zdjęcia wkrótce okazał się Filippos. Przy tej okazji przypomniałem sobie, że zdjęcia wykonane przez Polaków nie pierwszy raz przebijają się na pierwszą stronę, lub też w inny sposób bywają jeśli nie doceniane, to przynajmniej dostrzegane przez wielotysięczny tłum użytkowników BGG. Postanowiłem te zdjęcia przypomnieć w jednym, zbiorczym zestawieniu. Jeśli zapomniałem o jakiejś perełce, to przypomnijcie mi, a dodam ją do tego zestawienia.

Zdjęcia uporządkowałem od najmłodszego do najstarszego. Są tu nie tylko hity z pierwszej strony, ale także inne polskie zdjęcia, które w jakiś sposób zostały na BGG dostrzeżone.

1. Zdjęcie z gry Fluch der Mumie, autorstwa Filipposa. Ja muszę przyznać, że moją wielką zazdrość wzbudził komentarz autora, w którym wyznał on, że często grywa ze swoim Tatą w Manouevre w czasie rodzinnych zjazdów.

2. Nie pamiętam czy to zdjęcie trafiło na pierwszą stronę, ale liczba zgromadzonych “kciuków” kwalifikuje je do czołówki. Yosz ze swoją 12-dniową córeczką przy partyjce Race for the Galaxy.

3. Zdjęcia takie jak to zawsze cieszą się wielkim powodzeniem na BGG. To zresztą bardzo dużo mówi o społeczności planszowych geeków z USA, którzy stanowią gros aktywnych użytkowników tej strony.

4. Kolejne zdjęcie z dorobku Yosza – Wasabi w towarzystwie smakowitych i pięknie podanych zestawów sushi. To zdjęcie zostało wypromowane przez znakomitą listę na temat skomplikowanej procedury przygotowywania sushi, którą przede wszystkim warto obejrzeć.

5. Nic tak nie przyciąga czytelników jak sensacyjna informacja o katastrofie. Na tym właśnie Wojtek znany w polskim środowisku planszówkowym jako WC zbudował popularność poniższej fotki. Do dziś nie jest jasne, czy to rzeczywisty reportaż z miejsca dramatu, czy też sprytnie upozorowana scena, sfotografowana z zimną krwią w trakcie montażu nowo zakupionej półki na gry.

6. Zawsze uważałem, że dobrze napisanej listy nic nie zastąpi. Nawet jeśli nie wnosi ona nic do wiedzy o planszówkach, odpowiednia doza pomysłowości i humoru potrafi uczynić listę gier niezawodnym sposobem na dotarcie do serc czytelników. Taka właśnie jest lista stworzona przez Squirrel, traktująca o perypetiach słynnego pluszaka Cyryla.

7. Swój moment chwały miał także Folko. Pomysłowe zdjęcie akcesoriów do gry Ticket to Ride, a także straceńcza odwaga i poświęcenie fotografa przykuły na długo uwagę społeczności BGG.

8. To było w okolicy jakiegoś święta, chyba w okresie między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem 2006. Wpadliśmy wtedy z Pauliną do gospodarstwa agroturystycznego pod Warszawą, żeby odwiedzić bazików, Panchów i Cieślików, którzy wybrali się tam na planszowanie z dala od cywilizacji. Gdy weszliśmy do ich pokoju, toczyła się właśnie partyjka Filarów Ziemi. Niesamowite grudniowe światło padające na planszę sprowokowało mnie do szybkiej reakcji i uwiecznienia tej – wówczas nowej i mało znanej – gry.

9. Cuda z drewna, które wykonywał również na forum gry-planszowe.pl Blue naturalnie spodobały się amerykańskim geekom. Zestaw Hive taki jak ten poniżej żadnego fana tej gry nie pozostawi obojętnym.

10. To było jak grom z jasnego nieba. Prawdziwy zalew zdjęć. Prosty i oczywisty dziś pomysł, wtedy był świeży i nowatorski. Wakacje w Egipcie były pretekstem do przygotowania niesłychanej prezentacji elementów gier planszowych na tle obiektów które te elementy wyobrażają. Warto dodać, że WC raczej nie wiózł tych wszystkich gier do Egiptu i tam przypadkiem wpadł na pomysł tych zdjęć. On to wszystko wcześniej musiał zaplanować i wybrać elementy które miał zamiar uwiecznić. Czegóż się nie robi dla sławy…

I pozostałe foty z tej serii:

11. Gry są dla ludzi. I właśnie ciekawe sceny z ludźmi grającymi w planszówki oglądam na BGG najchętniej. Takie jak to zdjęcie pewnej partyjki Osadników z Catanu.

12. No i pierwsze polskie zdjęcie na BGG, jakie zauważyłem na pierwszej stronie. Dalej moja pamięć nie sięga. Może wy pamiętacie jakieś zdjęcia, które mogłyby uzupełnić tę kolekcję?


 

Facebook Comments

4 komentarze

  1. bardzo fajne zestawienie Jacku 🙂 Co do mojego zdjęcia z Klarą – to tak, trafiło na pierwsze miejsce. Ba, nawet ściągnęło Toma Lehmann’a do skomentowania 😛

    A zdjęcie Filipposa to rewelka. Twoje z Filarów ziemi jest świetnie wykonane, a zdjęcia WC to rewelacja 🙂

  2. Generalnie to swietne fotki, szczególnie podoba mi sie YOSZA SUSHI, czy też Filipposa FDM z Tatą, natomiast zdjęcie nr.3 jest delikatnie mówiąc tendencyjne (i obliczone na mnóstwo kciuków ze strony geeków – normalne na BGG…… GG RUSH).

  3. zdjęcie Filipposa na miejscu nr 10 najlepszych zdjęć BGG ever! 🙂

    http://www.boardgamegeek.com/images/boardgame/all?&sort=hot

  4. Witold Janik

    To ja tylko cichutko powiem, że moje zdjęcie jest obecnie nr. 1 w kategorii “People” 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

jeden × 4 =