Uzupełniam GF o informacje przedweekendowe, które z powodu wyjazdu już nie zdążyłem wrzucić. Dariusz Waszkiewicz – pan i władca Galakty – podał mniej lub bardziej prawdopodobne daty pojawienia się kolejnych gier tego wydawnictwa.
- Lipiec – Osadnicy gra kościana
- Sierpień – Magia i Miecz – Żniwiarz (Ripper)
- Sierpień – dodruk Magii i Miecz
- Sierpień/wrzesień – Piaski Al Kalim (Runebound)
- Sierpień/wrzesień – Osadnicy z Catanu gra karciana
- Październik – karciane dodatki do Runebound
- Jesień – Klątwa Faraona (Horror w Arkham)
- Jesień – Miasta i Rycerze z Catanu 5/6
- Listopad/grudzień – Magia i Miecz – Podziemia
- W planach – Kupcy i Barbarzyńcy z Catanu
Generalnie druga połowa roku pod znakiem Magii i Miecz, Osadników z Catanu, Horror w Arkham i Runebounda. Nowe tytuły póki co nie są planowane. Ja osobiście czekam tylko na karcianych Osadników. Trzeba ich nadrobić w końcu.
[Forum Galakty]
Zgadzam się z Tobą. Poza karcianymi Osadnikami nie widzę nic dla siebie. Ale fani innych tytułów na pewno się ucieszą z rozszerzeń.
ja również jestem za Osadnikami Karcianymi i dodatkiem karcianym do AH i tyle…
nic ciekawego, odgrzewane kotlety to standart
a ja się może skuszę na kościanych osadników 🙂
Osadnicy karciani są rewelacyjni – tylko nie należy traktować ich jak karcianej wersji planszówki, bo nią w gruncie rzeczy nie jest.
To jest ciekawy przykład gry, którą poznaje się w dwóch etapach:
1 – poznawanie kart, fun z układania włości
2 – wykorzystywanie wiedzy o kartach w taliach do efektywnego budowania ręki i strategii rozbudowywania posiadłości.
, co stanowi o jej oryginalności, ale jest też poniekąd przekleństwem, bo wielu – jak się okazuje leniwych – graczy kończy przygodę z Catan Card Game po 3-5 grach i stwierdzając: powtarzalne, więc nudne.
To fakt – po ochłonięciu z uroków etapu 1 – śliczne karty (moim zdaniem) i ciekawe kombujące się efekty budynków – zaczyna denerwować losowość kart i kostek.
I tu część osób odpuszcza, nie dostrzegając
możliwości drzemiących w odkryciach dostępnych w 2 etapie poznawania gry – czyli chwili, w której docenia się mechanizm zarządzania dekiem /dekami i wie się co w danej chwili – biorąc pod uwagę posiadane zasoby i to co ma przeciwnik – warto kupić.
Catan Card Game ma w tym względzie nie mniej wspólnego z karciankami kolekcjonerskimi w aspekcie kupowania kart z zasobów niż Dominion.
A do tego zestaw 6 dodatków tematycznych – z których każdy zmienia grę w inny sposób.
Cieszę się, że Galakta to wyda – dzięki temu więcej osób spróbuje tej moim zdaniem bardzo dobrej i mocno niedocenianej gry.
Mnie zupełnie karciani Osadnicy nie podeszli. Dwuosobowa karcianka na 90 minut? Nie, dziękuję. Wolę Race for the Galaxy.
@ Draco słusznie zauważył. Wolałbym zagrać w Dominiona , który mi w ogóle nie podszedł jak użerać się przez 90 min w karciankę OC
Troszkie szkoda, że nic nowego nie szykują… I co z dodatkiem do BSG?
Draco, Malcolm, rozumiem, że nie zaliczacie się do fandomu TtA? 🙂
Może się skuszę na Osadników kościanych. Wydaje się dobrą grą do zagrania np. na kocyku podczas letniego wypadu [bo ileż można grać w Hive?;)]
No, a Arkham będzie obowiązkowy.