Home / News / Faidutti wybiera Grę Roku 2009

Faidutti wybiera Grę Roku 2009

Półtora miesiąca temu Bruno Faidutti nominował gry, które jego zdaniem wybijają się spośród innych. Nadszedł czas na ujawnienie zwycięzców. Grą Roku został Smallworld, nagrody specjalne otrzymały: Confucius, Planet Steam, Traders of Carthage, Fauna, Witch’s Brew i Magic Labyrinth.

Co jednak najważniejsze, wraz z wyborem nagrody Faidutti publikuje prawdziwy elaborat podsumowujący rok. Opisuje swoje rekomendacje dotyczące najróżniejszych kategorii, dzieli się swoimi uwagami o trendach wśród mechanik i klimatów. Nie ważne czy się zgadzamy z samymi laureatami czy nie, tekst podsumowujący na pewno warto przeczytać.


 

Facebook Comments

5 komentarzy

  1. Zasłużenie. Smallworld to świetna gra. Pięknie wydana, można pokminić i co najważniejsze nie dłuży się i nie jest sztucznie przekombinowana. 🙂

  2. Small World się nie dłuży? Może w 2-3 osoby. W 5 myślałem, że zasnę chwilami.

  3. oj w 5 to mało która gra się nie dłuży 😉

  4. Nie lubi Dominiona, Le Havre i nie potrafi grać w Space Alert. Za to wychwala swój własny CZerwony Listopad. Od dawna wiadomo, że Faidutti się nie zna. ;p

  5. Melee, nie chodzi o to, że chwilę czekam na mój ruch. Tylko o to, co mogę w tej chwili robić. Jak zastanawiać się nad ruchem i strategią, to OK. Jak nic, bo wszystko się bardzo zmieni, jak już będzie moja tura, to nie jest fajnie. A tak jest w SW.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

siedemnaście − dwanaście =