Home / News / Funkenschlag – Fabrikmanager – nowe informacje

Funkenschlag – Fabrikmanager – nowe informacje

Friedman Friese

Już druga dzisiaj informacja pochodząca z portugalskiego bloga. Carlos Abrunhosa na blogu JogoEU opublikował króciutki wywiad z Friedemannem Friese na temat nowej gry nawiązującej nazwą do słynnego Wysokiego Napięcia. Dowiadujemy się, że gra ma jakieś związki (poza nazwą) z Wysokim Napięciem, jednak mechanika jest inna. Friedemann podkreśla, że bardzo ważna będzie kolejność grania, nawet ważniejsza niż w WN i że mimo innej mechaniki klimat rozgrywki jest podobny. Będzie to gra ekonomiczna, w której wygrywa ten kto zarobi najwięcej pieniędzy.

Funkenschlag – Fabrikmanager ma pojawić się w tym roku na Essen i będzie grą strategiczną, jednak czas rozgrywki nie będzie długi – jedynie pięc rund. Gra ma nie wybaczać błędów i być skierowana głównie do graczy.

Oprócz tego Friedemann komentuje wyniki tegorocznej Spiel des Jahres – był pewien wygranej Dominiona o ile jury uzna, że gracz “niedzielny” jest w stanie zagrać w tę grę tylko po przeczytaniu zasad. Ponieważ jury doszło do takiego wniosku, Dominion w naturalny – według Friese – sposób wygrał nagrodę.


 

Facebook Comments

6 komentarzy

  1. tzn. niedzielni gracze nie czytają instrukcji? 🙂 Grają w ciemno?

  2. Ja nie jestem niedzielnym graczem, ale też nie czytam instrukcji jakoś wnikliwie i gram głównie na czuja, po kilku rozgrywkach wszystko gra. 😛

  3. Lucf – niedzielni gracze czytają instrukcje ale nie czytają BGG, forum, FAQ itd. 🙂

  4. właśnie niedzielni gracze czytają instrukcje. Gracze “hardcorowi” nie czytają jej. Grę pokazuje im kolega i tłumaczy. Temu koledze pokazał grę inny kolega a tamtemu pokazali ją na Essen. A jeśli już przeczytał instrukcję, to była to jego setna instrukcja w tym roku i świetnie potrafi ją zrozumieć. Potrafi też wychwycić wszystkie niejasności i nie zraża się nimi, tylko grzebie na BGG i wyjaśnia albo dopytuje się o wszystko.

  5. Jest jeszcze jedno wyjście: maniacy czytają instrukcję po zagraniu u kolegi.

  6. O samej grze prawie nic w tej notce nie ma. Zdawkowa informacja że Zielony Pan który zrobił Powergrida robi nową grę, miała mnie zelektryzować i postawić do pionu czy jak…? Nie rozumiem o co całe to halo?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

16 − dwanaście =