Home / News / Z kamerą wśród kart

Z kamerą wśród kart

Pojawił się kolejny odcinek podcastu video Co nieco o grach planszowych. Tym razem Marek Wysocki opowiada o grze, której fragment okładki znajdziecie w naszym nagłówku, czyli oczywiście o Dixit. Swoją drogą ciekaw jestem czy sprzedaż tego tytułu idzie w parze z pochwałami jakie padają ze wszystkich stron.


 

Facebook Comments

7 komentarzy

 1. Możliwe, że jest tak własnie, że ludzie tutaj, na forum, na pionkach się zachwycają, ale nie przekłada się to na sprzedaż. Ja dla przykładu nie bardzo widzę opcje na zakup – może film coś zmieni, na razie Dixit jawi się jako bardziej social event ze znajomymi a nie granie w coś i nie wiem czy miałbym ekipę do tego.

 2. Jako wydawca polskiej edycji gry, mogę zdradzić, że sprzedaż Dixit’a ma się bardzo dobrze 🙂 Nakład pierwszej edycji miał 3 tysiące. Wielokrotnie większy nakład 2 edycji już się kończy.

 3. Wow, to świetna wiadomość. Super że ta gra jest doceniana także przy pomocy portfeli.

 4. Tak się zastanawiam – czy nie byłoby możliwe dołączenie do każdego egzemplarza polskiego wyadnia gry, jakiejś ulotki informującej o środowisku planszówkowym, ofercie wydawnictwa etc?

  Jak kupuję grę FFG, to w pudełku dostaję mini katalog, po obejrzeniu którego aż mi się oczy świecą.
  Może w ramach promocji planszówek w kraju, stworzylibysmy ulotkę zachęcającą do tego hobby. Ot, kilka słów o grach planszowych,ich rodzajach, historii, linki do forum, jakieś entuzjastyczne cytaty ‘początkujących’ planszówkowiczów, wreszcie miejsce w którym każde wydawnictwo (każde – które zgodziłoby się coś takiego dołączać do gier) prezentowałoby swoją ofertę.

  No bo taki Dixit, to pewnie trafił w ręce wielu nie-planszówkowiczów – gra świetnie nadaje się na prezent, podchodzi właściwie każdej grupie wiekowej etc. I jakby tak można do nich trafić z informacją o środowisku, to….

  Czy coś takiego byłoby w ogóle zasadne/możliwe?
  Jak uważacie?

 5. Jeszcze nie widziałem aby Dixit był sprzedawany gdziekolwiek poza typowymi sklepami z z planszówkami…

 6. jasne – ale akurat Dixit to jest idealna gra ‘na prezent’, i pewnie w takiej intencji sporo tych egzemplarzy zostało zakupionych.

 7. Jak bym nie czytał tego newsa z drugiego komentarza, to wychodzi mi 10 tysięcy sztuk. Myślę, że trochę szkoda, że wydawcy nie podają liczb w jakich się gry sprzedają na rynku – trochę by to ucywilizowało rynek, gdybyśmy mieli taki bajer jak na rynku fonograficznym, typu złote płyty. Co prawda musiałby się ukonstytuować Związek Producentów Gier Planszowych czy jakoś tak, więc w szczegóły tutaj nie wchodzę, bo już mi pachnie jakimiś intrygami natury politycznej (a takie akceptuję tylko w Battlestarze i w GOT), ale sama wiedza na ten temat miałaby pouczający charakter (nawet jeśli większość nagród ściągałoby Hasbro)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

trzy × trzy =