Home / News / Dodatki do gier Ystari – kolejny rzut okiem

Dodatki do gier Ystari – kolejny rzut okiem

Na Tric-Tracu pojawił się opis kolejnego rozszerzenia z zestawu dodatków do gier Ystari. Tym razem na tapecie Sylla. Opis dodatku nie jest w 100% jednoznaczny (podobnie jak wcześniejsze opisy), ale w zupełności wystarczający aby zorientować się z czym mamy do czynienia. W tym przypadku wygląda na to, że nie ma tu nic rewolucyjnego i jest to takie tylko lekkie urozmaicenie rozgrywki kilkoma kartami.

Dodatek do Sylli będzie składał się z 12 kart. Wprowadza on do gry dwie nowe postacie, dwa wydarzenia oraz budynek.

I tak – Gladiator daje punkt prestiżu (zwycięstwa) podczas fazy przychodu i służy jako zielony żeton (z mieczem), gdy nastąpi kryzys w obszarze ‘militarnym’. Czyli przyda się aby nie być najgorszym w tym obszarze podczas kryzysu, względnie po to by być pierwszym.

Filozofa z kolei będziemy wiązać z inną postacią, co będzie skutkowało podwojeniem efektu tamtej postaci. Z ilustracji widzę, że chodzi o podwajanie efektu w fazie dochodu, ale w fazie dochodu z postaci działa tylko Kupiec (no i teraz Gladiator z dodatku). Może więc podwajane też będą efekty z posiadanych kafelków?..

Nowym wydarzeniom – Trzęsieniu Ziemi i Porażce Militarnej – będzie można zapobiegać dzięki westalkom i legionistom. Rezultatem niepowodzenia będzie odwrócenie odpowiednio westalek i legionistów u graczy.

Nowy budynek – Forum – daje jeden żeton z każdej kategorii każdemu graczowi, który oddał najwięcej głosów na budowę Forum. Jak dla mnie bardzo ciekawy budynek – mocny, ale też bardzo mocno będzie trzeba na niego głosować, aby otrzymać bonus. A mocne głosowanie będzie skutkować zaniedbaniem innych dziedzin, w których są potrzebne głosy i pieniądze… Widzę kolejne ciekawe dylematy przed graczami.

W dodatku znajdzie się również karta wskazująca, kto jest pierwszym graczem.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

jeden × pięć =