Home / News / Jeszcze więcej o Filarach Ziemi na dwie osoby

Jeszcze więcej o Filarach Ziemi na dwie osoby

Swego czasu wspominaliśmy o zbliżającej się dwuosobowej wersji Die Säulen der Erde – Duell der Baumeister (czyli Filary Ziemi – Pojedynek Budowniczych). W związku z nadchodzącą francuską premierą gry, serwis TrickTrack.net opublikował ogólny opis rozgrywki i parę zdjęć.

Przypomnę, że sama gra opowiada o konflikcie przeora Philipa (pragnącego wznieść katedrę) z biskupem Waleranem, który rzekomo popiera starania Philipa, w rzeczywistości pracując nad swoim własnym projektem rozbudowy mocarnego miasta. 

Twórcą wersji dwuosobowej jest Stefan Feld (Notre Dame, The Name of the Rose, Rome), a sama gra będzie karcianką. Rozgrywka ma się dzielić na cztery rund, a każda z nich na kilka tur. W każdej turze rozkładamy na stole 9 kart, tak posegregowanych, aby tworzyły kwadrat. W zależności od kart, które interesują gracza, rozkłada on na nich swoje znaczniki. Może je rozmieścić tylko po linii, kolumnie lub po przekątnej. Następnie drugi gracz rozmieszcza swoje znaczniki, ale nie może powtórzyć ruchu przeciwnika (czyli jeżeli była już kolumna, to nie może rozmieścić znaczników w jednej kolumnie). Na koniec gracze zbierają karty, na których położyli znaczniki, przeprowadzając dodatkowe pojedynki w przypadku konfliktu.

Karty

Karty

Same karty przedstawiają po pierwsze różne zasoby np. piach lub metal, a po drugie różne postacie o mniej lub bardziej rozbudowanych zdolnościach, np. tkacza, który ma umiejętność przerobu wełny.

Sama rozgrywka ma zająć około 40 minut, premiera wersji francuskiej w połowie lipca. Niestety nie wiem kiedy premiera wersji angielskiej, nie mówiąc o polskiej. Z powyższego opisu rozgrywka może nie zrywa czapki z głowy, ale Stefan Feld to utalentowany twórca, a temat oparty na Filarach Ziemi na tyle nośny, że może być z Pojedynku Budowniczych kawałek ciekawej dwuosobówki.

Rozgrywka

Rozgrywka

[TrickTrack.net]

 

Facebook Comments

One comment

  1. Faktycznie zalatuje banałem, do tego paskudna okładka, ale tak sobie myślę, że jeśli wyjdzie polska wersja, to pewnie kupię.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

18 + czternaście =