Home / News / Zaproszenie na festiwal Fair Play

Zaproszenie na festiwal Fair Play

Już za 2 tygodnie letni festiwal gier Fair Play w Nowym Sączu, który odbędzie się w dniach 3-5 lipca.

Z przyjemnością informujemy, że program festiwalu i lista gier w Games Roomie są już opublikowane na stronie internetowej festiwalu: www.festiwalgier.pl.

Celem festiwalu jest szeroko rozumiana integracja oraz zaszczepianie “growego” bakcyla ludziom , którzy jeszcze nie mieli okazji zetknąć się ze współczesnymi grami oraz upowszechnianie gier i rozrywek umysłowych. Program jest tak przygotowany, aby każdy znalazł coś dla siebie, zapraszamy zarówno całe rodziny, jak i wytrawnych graczy na gry strategiczne,logiczne, zręcznościowe, rodzinne oraz party game.

Na stoiskach na sądeckim Rynku polscy wydawcy gier: Egmont, G3, Hobbity, Logorajd, Portal oraz Q-Workshop będą przybliżać festiwalowym gościom i mieszkańcom miasta interesującą formę rozrywki jaką są gry towarzyskie. Prezentacje gier również tych wielkoformatowych będą odbywać się na płycie Rynku, a turnieje gier w Ratuszu. Specjalnie dla dzieci, teatr lalek “Pinokio” przygotował spektakl “Zaczarowany Las” z lalkami o wysokości 130 cm.

Na uczestników tych małych i dużych czeka mnóstwo atrakcji.
Harcerze z grupy ” Czarna Jedynka” przygotowali bieg na orientację, w piątek odbędzie sie turniej szachowy, a w niedzielę symultana szachowa, członkowie Stowarzyszenia “Rangers of the North” przygotowali interesujący 2 -dniowy panel gier RPG, gry takie jak: bilard i piłkarzyki zostały przygotowane przez Klub UFO, w sobotę i niedzielę będzie można rozprostować kości i zagrać w paintball oraz postrzelać na profesjonalnej strzelnicy. W sobotę Halę Widowiskowo-Sportową zajmą miłośnicy gier bitewnych, którzy będą rozgrywać bitwy o epickim rozmachu ze świata Warhammera Fantasy Battle. Odbędzie się również Konkurs “Mistrz Gier Logicznych” oraz wystawa mini-wystawa literatury o grach i rozrywkach umysłowych przygotowana przez Towrzystwo Miłośników Gier Umysłowych z Warszawy. Studenci Wyższej Szkoły Biznesu przygotowali dla Was nocny turniej gry Counter Strike. Najpopularniejsze polskie gry takie jak: Kosmiczna Eskadra, Neuroshima Hex, Pentago, Pędzace Żółwie, Polowanie na Robale, Rój, Rush Hour, Totem będą miały swoje turnieje, odbędą się również konkursy na czas: Cast Fast czyli kto rozwiąże najszybciej łamigłówkę z serii Cast oraz kto ułoży najszybciej kostkę Rubik’a.

Zachęcamy do licznego udziału w festiwalu. Chcemy, by letni festiwal gier FAIR PLAY, który będzie odbywał się w pierwszy weekend lipca, wpisał się na stałe w terminarze wszystkich graczy oraz kalendarz imprez w Nowym Sączu.
Zapraszamy!


 

Facebook Comments

4 komentarze

  1. Ten sam tekst jest na forum. 🙂

  2. Draco > dlatego wlasnie nazywa sie on “informacja prasowa” 🙂

  3. Mam wątpliwości, czy właściwe jest zaliczenie np. Pentago i Rush Hour do kategorii “polskich gier”.

  4. Ech, gdyby tylko nie w sesji…
    ;P

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

3 × dwa =