Home / News / Khorne w Chaos in the Old World

Khorne w Chaos in the Old World

Pojawił się kolejny wpis na temat Chaos in the Old World, gry planszowej utrzymanej w uniwersum Warhammer Fantasy Role Play. Tym razem wydawnictwo Fantasy Flight Games przybliża postać jednego z bogów, w którego możemy się wcielić. Mowa o krwawym bogu Khornie. 

Jak przystało na bóstwo uwielbiające krew i czaszki jego system rozwoju będzie oparty o pokonywanie wrogów. Za każdym razem jak gracz zabije wrogiego wysłannika, czy to będzie sługa konkurencyjnego boga czy śmiertelnik z Imperium, otrzyma awans na swojej ścieżce rozwoju. Aby zapewnić sobie poszerzanie wpływów posiada też kilka specjalnych umiejętności. Krwawe Szaleństwo dostarczy dodatkowego ataku, a Narodzony we Krwi pozwoli dwukrotnie zaatakować w tym samym obszarze.

Chaos in the Old World

Chaos in the Old World

Jednym z podstawowych „pionków” władcy krwi są ludzcy kultyści, zwani Bloodsworn. Są tani, ale brutalni, poza tym mają możliwości rozwoju. Gdy zdobędą pierwszy upgade otrzymają możliwość ataku (jako jedyni kultyści w grze). Dzięki czemu stają się tanim, ale waleczny wojownikiem. Kolejnym sługą będą Bloodletters, demony uzbrojone w piekielne ostrza. Posiadają wysoką wartość ataku i zdolność oddania ciosu przed przeciwnikiem. Co najważniejsze gracz odgrywający Khorna może przywołać stworzenia zwane Bloodthirster. Te większe demony, uzbrojone w ogromny topór i bicz, wzbudzają strach we wszystkim co napotkają. Po pojedynczym upgradzie są liczone jak trzy figurki przy określaniu dominacji w regionie.

Chaos in the Old World

Chaos in the Old World

Jak widać Khorne nie będzie posługiwał się zbyt wyszukaną strategią, sprowadzającą się do zwrotu „po trupach”.

[FFG]

 

Facebook Comments

One comment

  1. Christoforos

    Ochydztwo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

5 × 3 =