Home / News / Zawartość nowego Świata Gier Planszowych

Zawartość nowego Świata Gier Planszowych

Jeżeli już przeczytaliście ostatni Świat Gier Planszowych od deski do deski, to zainteresuje was wiadomość, że zbliża się wielkimi krokami kolejny numer. 10 numer magazynu, przy dobrych wiatrach, ma pojawić się w sklepach i kioskach na przełomie czerwca i lipca. W rozwinięciu wiadomości znajdziecie szczegółowy spis treści.

Nagrody
Nowości

Temat numeru:
Wspólne granie
Wywiad z Dagmarą de Cassan
Od Kredensu do Pionka
Wywiad z Maciejem Smiataczem

Familijnie:
Valdora
Mistrzostwa Polski w Monopoly – relacja
Scooby Doo
Sushizock im Gockelwok
Dixit
Poison
Powerboats
Polecamy na wakacje
Kosmiczna Eskadra
Ice Flow

Kącik Planszomaniaka:
Genua
Modern Art
Grając w książkę, czytając grę
Wywiad z Rebeccą Gable
Smallworld
Sator
Space Alert
Uruk

Gry logiczne:
Gigamic cz. 4
Tara

Stare, dobre czasy:
Mahdżong
Historia Spiel des Jahres cz. 9

Felietony:
Moja tura
Czarny Pionek

Łamigłówki
Roz(g)rywka
Sprintem po grach


 

Facebook Comments

10 komentarzy

 1. Hmm, widzę że oficjalnie zostaliśmy przez czasopismo zepchnięci w kąt…

 2. Rozdzielenie treści pod kątem targetu to moim zdaniem pomysł dobry. Może tylko sam podział budzi pewne wątpliwości. Ja np. Valdorę i Small World zamieniłbym miejscami.

 3. widać jak zwykle od jakiegoś czasu najlepsza imo pozycja w pismie bedzie felieton “Historia Spiel des Jahres cz. 9”

 4. Tęsknie za starym dobrym Światem Gier Planszowych a jak widze artykuł o relacji z Mistrzostw Polski w Monopoly to moja tęsknota się pogłębia 🙁

 5. Napisałbym, że chętnie przeczytam np. “Od kreensu do pionka”, historię “Spiel des Jahres” czy moją ulubioną rubrykę felietonową. Ale skłamałbym, bo z równą przyjemnością przeczytam cały numer. Powiem szczerze, że nawet tekst o mistrzostwach Monopoly z ciekawością przyswoję.
  Wydaje mi się tylko, że 64 strony to mało, jak na trzy miesiące czekania (w przybliżeniu). Z chęcią powitałbym bardziej opasły ŚGP. Może z czasem i do tego dojdzie.

 6. Dojdzie do tego z czasem – jak będzie rósł nakład 🙂 A nakład będzie rósł dzięki nam wszystkim. Promujmy nasze hobby, im będzie popularniejsze, tym więcej gier będzie wychodzić, tym pisma będą grubsze, tym więcej pozytywów będzie się działo.

  Tak więc – kupujemy ŚGP i porzucamy nagminnie w pociągach PKP podczas podróży na wakacje, by ludzie jadąc pociągami poznali nasze hobby. 😀

 7. Faktycznie, numer idealny do podrzucania w pociagach – az szkoda, ze od kiedy mam dziecko, podrozuje raczej samochodem. Szczegolnie interesuje mnie tekst numeru – Wspolne granie, z checia przeczytam tez wywiad z Rebecca Gable oraz oczywiscie felietony.

 8. I ja z łezką w oku wspominam czas, kiedy nie było koloru, za to dużo więcej treści.
  Ech…

 9. Hmm, no nie wiem czy Small World to taki poważny tytuł. Cele wydawnictwa, opinie graczy z tego forum i własne obserwacje świadczyłyby raczej, że to tytuł do działu Familijnie. No, ale zobaczymy, poczytamy ….
  Pozdrawiam

 10. 4E0MTw18/YE+qVR4

  Może wreszcie poznam zasady madzonga. Mam nadzieje, ze beda jasno wylozone

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

pięć × 1 =