Home / News / Lekcje z grami planszowymi

Lekcje z grami planszowymi

Bez wstępu z mojej strony od razu przechodzę do tego co donosi Jarek “Banan” Banachowicz:

“Uprzejmie donoszę, że po raz drugi udało się zorganizować lekcje z grami planszowymi w SP 34 w Poznaniu. Graliśmy w “0” i w klasie II. Dzięki ogromnej pomocy z strony Kasi Squirrel, Przemka woj_settlersa, Marka Senaszela (reprezentujących Gramajdę Poznań) i mojej lepszej połowy wszystko odbyło się bardzo sprawnie. Zagraliśmy m.in. w Maniki, Carcassonne, Hej to moja ryba, Metro, Alhambrę, Zamek Appenzell, Zlot czarownic, Niagarę.

Wszystkie dzieci bawiły się bardzo dobrze a zwycięzcy poszczególnych stolików otrzymali nagrody – oczywiście gry. Szczególne podziękowania należą się sponsorom: firmom Egmont, Granna, G3 oraz planszomania.pl , które przesłały w sumie kilkadziesiąt gier. Dzięki ich szczodrości szkoła wzbogaciła się o zupełnie nowe gry, dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody a po rozmowie z panią dyrektor szkoły wszystko jest na dobrej drodze aby od września ruszyły bardziej zorganizowane formy zajęć z grami planszowymi (regularne lekcje, biblioteka gier, kółko gier planszowych).

Egmont, Granna, G3, planszomania.pl, Kasia Squirrel, Przemek woj_settlers, Marek Senaszel, moja lepsza połowa – chylę przed Wami czoło i bardzo dziękuję. ”

Poniżej liczne fotki z całego przedsięwzięcia:


 

Facebook Comments

11 komentarzy

 1. oj trzeba mieć cierpliwość do takich dzieciaczków 🙂 Można sobie tylko wyobrazić spory jak ktoś przegrywa/męczarnie przy tłumaczeniu zasad jak nie rozumie ktoś i etc 🙂

 2. woj_settlers

  Jarku, gratulacje za organizację i promowanie planszówek w takim gronie. Było super. Do zobaczenia ponownie we wrześniu.

 3. wooow..

  [te urwisy na ostatnim zdjęciu całkiem niezłe Alhambry budują 😀 ]

 4. Miny dzieciaków mówią same za siebie. Wpadły po uszy 🙂

 5. Gratulacje i podziękowania przede wszystkim dla Jarka! Zorganizował mnóstwo gier od sponsorów, zaangażował ludzi i łącznie 40 dzieciaków (16 z zerówki, 24 z II klasy) wymiatało dziś przy takich tytułach jak Carcassonne czy Alhambra! Do szkoły trafiła masa gier, a dyrektorka i członkini Rady Rodziców były zachwycone i dały zielone światło spotkaniom/lekcjom z planszówkami od września, także dla starszych klas.

 6. Tak trzymać, indoktrynujmy od najmłodszych lat 🙂
  Chociaż jeśli dzieci już zaczną grywać to za parę pionków zaczną zgarniać wszystko 😀

 7. Gratulacje za inicjatywę krzewienia planszówek od małego. W Płocku udało nam się także zorganizować Dzień Dziecka. Dla odmiany uczniowie jednej III klas Szkoły Podstawowej przyszli do Gazata Cafe. Pancho swoim artykułme zmobilizował mnie i opisałem tą akcje kilkoma słowami na stronie.
  Wiem, że zaponowanie nad 40 dzieciakami to mozolna praca tym bardziej gratuluje. Nowi planszomaniacy już dorastają – Tak trzymać i więcej takich akcji.

 8. Szacuneczek, nauczanie to ciężki kawałek chleba.

  A gdzie relacja na stronie Gramajdy? Nie do pomyślenia żebym musiał specjalnie sprawdzać gamesfanatic 🙂

 9. Razem z moją lepsza połową prowadzimy regularnie zajęcia w świetlicach w jednej z Wrocławskich podstawówek z dzieciakami od 1 do 3 klasy. Jest super zabawa, zwłaszcza jak do takiej rozgrywki włączają się panie świetliczanki (np. pamiętam partie futboll ligretto gdzie za jedną drużyną stanęła opiekunka jednej grupy, za drugą opiekunka drugiej i to one w roli trenerów wydzierały się najgłośniej).
  Ogólnie super pomysł, od września planujemy otworzyć koło gier planszowych w kilku szkołach i może jakieś zajęcia w mdkach, i już za kilka lat Wrocław zostanie najbardziej “planszówkowym” miastem 🙂

 10. Fantastyczna inicjatywa – jestem Jarku pod ogromnym wrażeniem!!!! Ale nie dziwi mnie bo Twoja pasja do planszówek jest zaraźliwa ;)))
  Pozdrowieńka!!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

osiem + sześć =