Home / News / Middle-earth Quest – parę słów o płataniu łbów

Middle-earth Quest – parę słów o płataniu łbów

W kolejnym artykule na temat Middle-earth Quest, Fantasy Flight Games daje nam przedsmak tego, jak wyglądać będzie kwintesencja starcia dobra ze złem, czyli mechanika walki. Wiadomo już, że każdy z występujących w grze bohaterów dysponował będzie osobną talią kart bojowych, dostosowaną do jego profilu. I tak elfi łucznik skupi się na walce z dystansu, gdy szlachcianka z Gondoru zaprezentuje bardziej zrównoważone taktyki.

Kartami bojowymi dysponował będzie również gracz kontrolujący poczynania Saurona i jego sługusów. Tu z kolei pojawią się trzy talie, jedna koncentrująca się na walce wręcz (the Ravager deck), jedna na ostrzeliwaniu wroga (the Zealot deck). Trzecia (the Behemoth deck) przeznaczona będzie specjalnie dla najstraszliwszych stronników ciemności, takich jak Balrog i Czarnksiężnik z Angmaru, zdolnych pokonać przeciwnika jednym potężnym ciosem.

Podczas starcia uczestniczący w nim gracze w ukryciu wybiorą jedną z dostępnych im kart, a następnie równocześnie ujawnią swoje wybory. Każda z kart posiadać będzie zdolność specjalną o działaniu natychmiastowym. Ponadto na karcie znajdziemy rodzaj ataku, jego siłę oraz właściwości obronne wykonywanego manewru, obniżające ewentualne nadchodzące obrażenia.

Zarówno bohaterowie dobra, jak i stwory Saurona posiadać będą cechę Siła, która definiuje jak wiele i jak silnych kart możliwych jest do zagrania podczas jednej walki (koszt zagrania w lewym dolnym rogu karty). Zagrywanie kart bojowych zużywa tęż Siłę, a kiedy jej zabraknie – zmęczony wojownik nie będzie w stanie niczego już w danym starciu dokonać. Gracz będzie zmuszony wybrać, czy wydać większośc punktów na jeden szaleńczy atak, czy też ostrożnie bronić się czekając na odpowiednią okazję.

Brzmi to, prawdę mówiąc, nieszczególnie odkrywczo i finezyjnie, jednak z pewnością daje większe pole do myślenia i stosowania taktyk, niż rzuty kostką.


 

Facebook Comments

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

cztery + 4 =