Home / News / Pionkowa Karuzela Nowości

Pionkowa Karuzela Nowości

Jak zwykle przed Pionkiem nie pozostaje mi nic innego jak zasypać Was informacjami o atrakcjach imprezy. Tych, którzy zdecydowali się jechać do Gliwic umacnia to w przekonaniu, że podjęli bardzo dobrą decyzję, a tych, którzy jeszcze się wahają być może uda się przekonać, że co jak co, ale jeśli człowiek ma zamiar w ten weekend siedzieć w domu to jest matołem. Po prostu! 🙂

Jak powszechnie wiadomo, na Pionka jedzie się, by grać. Grać opętańczo, maniakalnie, by rzucać się na kolorowe pudełka i chłonąć ich zawartość. Jakie to kolorowe pudełka na Was czekają? Dzięki wsparciu wydawnictwa Galakta, które wspiera nas od wielu miesięcy, do Biblioteki Gier MDK trafiła Battlestar Galactica – gra, która zwyciężyła w plebiscycie na Najlepszą grą X Pionka. A ponieważ Galakta jest przesympatycznym wydawnictwem, wraz z Battlestarem, podarowało nam i inny zw swoich hitów, Talisman. Z kolei dzięki naszym przyjaciołom z wydawnictwa Hobbity na Pionku będziecie mogli zagrać w Dixit, najgłośniejszą grę ostatnich tygodni, która podbiła serca ekipy Games Fanatic. Przyjedźcie na Pionka i zagrajcie w Dixit, by wyrobić sobie własną opinię! Dzięki Rebel.pl z Gdańska na Pionku będzie można też zagrać w Modern Art, jedną z wiosennych premier w naszym planszowym światku. A dzięki Egmontowi zagracie w Totem, inną nowość wydaną w Polsce w ostatnich dniach! Lista długa, ale to oczywiście jeszcze nie wszystko – dzięki Wydawnictwu Bard na Pionku będą dostępne zarówno obie gry z serii Warcraft, jak i Roll Through the Ages, Age of Steam oraz Ingenious! Imponujący pakiet nowości, czyż nie? Regały w naszej Bibliotece Gier uginają się, a wydawcy wciąż mają dla nas i dla Was coś miłego. Dzięki Logorajdowi mamy dla Was Pentago. Dzięki Phalanx Games Polska na Pionku (i na każdym kolejnym!) będziecie grać w Steam. No i last but nt least,  wydawnictwo Portal! Dzięki tym świetnym ludziom na Pionku postrzelacie się w Kosmicznej Eskadrze. Sam sobie więc uściskam dłoń w podziękowaniu, majtam ręką z wdzięcznością i cóż – niech żyją nasi hojni przyjaciele. Przygotowali dla Was fuuuurę prezentów. Przybywajcie.


 

Facebook Comments

16 komentarzy

 1. 1. Czy przyjedzie Vlaada Chvatil?
  2. Chętnie zagram we wszystkie nowości.
  3. Chętnie zagram z jak największą liczbą nieznanych mi osób.

 2. ad1. jest to pierwszy od baaaaardzo dawna Pionek bez CGE. Mają w tym terminie inne zobowiązania.

  ad2. good.

  ad3. good.

 3. Ach, cóż to za egzaltacja, feria emocji równa ekspiacji. Roztaczające się fantasmagoryczne wizje… W radosnych spazmach i konwulsjach, błędnie rozglądające się, narosłe bielmem szaleństwa oczy…

 4. Informacja że jestem matołem działa niezwykle zachęcająco i buduje głęboką więź z imprezą i organizatorem;))

 5. dominusmaris

  Kurde. Obiecałem sobie, że nic nie napiszę przez tydzień (taka forma samokontroli), ale jak tak dalej pójdzie Trzewik ,,zbierze” wszystkie jajka.

  Pamiętacie te ,,ruskie gierki” w których się zbierało jajka? Były dwie wersje. Ta poprawna politycznie,gdzie jajka zbierał Wilk (ten od Zająca) i kapitalistyczna (pewnie na eksport) z Myszką Miki.

  P.S Widać Gliwice są enklawą specyficznego poczucia humoru. Zrobię z tego nową wersję
  ,,Przez Pustynię”:p

  Czuję, że Portal to wyda 😉

 6. Filippos, zwracam uwagę, że jestem Mistrzem Słowa, więc zwróć uwagę na finezję – zamierzoną! – w konstrukcji tego zdania. Otóż napisałem: “(…) jeśli człowiek ma zamiar w ten weekend siedzieć w domu to jest matołem.”

  W ten jakże subtelny sposób zaznaczyłem, iż mam na myśli osoby, które celowo i z zamierzeniem, miast pojechać na Pionka, będą kisić się w swym M4.

  Nie ma tu mowy o osobach, które nie mogą na Pionka dotrzeć, choć chciałyby i które w domu zostaną z przyczyn niezależnych.

  Ha! 🙂

 7. Dominusmaris, bo te z Myszką Miki były najczęściej oryginalnym produktem czyli Nintendo Game & Watch, a te z Wilkiem i Zającem były już radziecką podróbą japońskiego produktu.

 8. dominusmaris

  Przez te 20-cia lat wierzyłem komunistom a oni nawet jajka mieli podrobione.

 9. Kilka pytan:
  1. W jakich godzinach bedzie sie odbywal
  2. O ktorej trzeba byc zeby dopchac sie do stolu 🙂

 10. w jakich godzinach kto się będzie odbywał i do którego stołu? 🙂

 11. Plem: w sobotę 10-20, w niedzielę 10-18 Stołów, graczy i planszówek będzie tak dużo, że każda godzina jest dobra 🙂

 12. Ad. 1 Zarówno w sobotę jak i w niedzielę od 10 rano aż nas nie wyrzucą
  Ad. 2 Miejsce przy stole zawsze się znajdzie, zwłaszcza tym do grania. Gliwice są niezwykle gościnne. Prawda Veridiana?

 13. No i Marcin był szybszy 😛

 14. Prawda Prawda! (dobrze godocie!) 🙂
  uwielbiam to – przychodzę sama, wchodzę na salę i nawet rozejrzeć się nie ma za bardzo czasu, bo zaraz nagabują do grania. co za ludzie!… ;P
  p.s. a dlaczego, bogas, mnie pytasz?

 15. Trzewiku ja znam Twą Kwiecistość i skumałem ów retoryczny zabieg i jego finezję, ale osoba postronna (też tu takie bywają) podejrzewam może nie skumać i najzwyczajniej strzelić focha;)

 16. Witold Janik

  @ Trzewik 16:47, czerwiec 9, 2009
  Uffff, jak dobrze, że dałeś wykładnię swego zdania, bo już myślałem, że jestem matołem, bo muszę siedzieć zamiast Draka w pracy, bo on zawsze musi być na Pionku 🙂
  Ale przyjdzie kiedyś Kryska na Matyska i to JA pojadę na Pionek, buahahahaha!!! ]:-> 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

trzy × jeden =