Home / News / Zestaw dodatków do gier Ystari

Zestaw dodatków do gier Ystari

Super wiadomość dla fanów Ystari. Okazuje się, że na tegoroczne targi w Essen ten francuski wydawca przygotuje zestaw dodatków do pięciu swoich gier. Serwis Tric-Trac podaje, że pakiet składać się będzie z: dużego dodatku do Caylus Magna Carta, średnich dodatków do Amyitis i Sylli oraz małych dodatków do Metropolys i Yspahana. Cały zestaw powinien kosztować poniżej 20 euro.

Tric-Trac będzie robił rzut okiem na każdy z tych dodatków. Podobno alfabetycznie – na początek opisał więc rozszerzenie do Amyitis:

Będzie się ono nazywać Le Palais (Pałac) – od pałacu babilońskiego władcy, Nabuchodonozora. Wśród kart pojawi się nowa postać – kurtyzana. Po wyborze tej karty gracz będzie otrzymywał punkt zwycięstwa i przesuwał się o 1 pole w pałacu. Obecność w pałacu będzie dawała jedną z następujących korzyści: zostanie pierwszym graczem, poprowadzenie procesji w świątyniach (tzn. dodanie swojej kostki do jednej ze świątyń przed rozpatrzeniem przewag w świątyniach – normalnie to przywilej ostatniego gracza), pozyskanie ‘jokera’ podczas kolejnej tury doboru kart postaci, zdobycie kolejnej kurtyzany.
Przy 4 graczach będzie 10 kart kurtyzan.

Wg Cyrila Demaegd (autora gry) to rozszerzenie “totalnie zmieni dynamikę gry”

Ciekawostka – to rozszerzenie było obecne w pierwotnie planowanej wersji Amyitis – ale zrezygnowano z niego żeby uprościć grę (i tak jest dość złożona). Podobno więc ma się idealnie zintegrować z grą.

Warto zauważyć, że pod artykułem na Tric Tracu podającym powyższe informacje rozgorzała dyskusja – niektórzy się burzą, że mają tylko część gier (lub wręcz tylko jedną) a chcąc kupić pudło z dodatkami, muszą płacić za wszystkie. Wg innych jest to jedyne ekonomicznie uzasadnione dla wydawcy rozwiązanie. I wreszcie nie brak głosów osób zdecydowanych na zakup, które zamierzają niepotrzebne im dodatki z radością rozdać znajomym I ostatnia postawa jest wg mnie słuszna – rozdać, odsprzedać za drobną kwotę, podarować z jakiejś okazji, z niepotrzebnym towarem można zrobić wszystko. Ważne żeby zestaw dodatków kupić – prawdziwy fan Ystari nie może przepuścić takiej okazji.


 

Facebook Comments

3 komentarze

  1. Można jeszcze umówić się w kilka osób i rozdzielić dodatek pomiędzy zainteresowanych. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

17 + pięć =