Home / News / Prawdziwi mężczyźni grają w Agricole?

Prawdziwi mężczyźni grają w Agricole?

Real man play board games to hasło najbardziej znanego – oprócz Planszostacji oczywiście 🙂 – podcastu planszówkowego The Dice Tower. Od 2007 roku grupa jurorów nagradza tam gry, które ich zdaniem są innowacyjne, promują planszówki jako hobby i dostarczają kupę frajdy. The Dice Tower Gaming Awards, bo tak się nazywają powyższe wyróżnienia, ogłaszane są w następujących kategoriach: najlepsza gra roku, mały wydawca, najlepszy projektant, najlepsza reedycja, najbardziej innowacyjna, najlepsze rozszerzenie.  Właśnie zostały ogłoszone nominacje do poszczególnych nagród.

W najważniejszej kategorii – najlepsza gra roku – zostały nominowane:

  • Agricola
  • Battlestar Galactica
  • Dominion
  • Pandemic
  • Stone Age

Ależ doborowe towarzystwo. Czy Agricola będzie w stanie stawić im czoła i sięgnąć po następne w kolekcji trofeum? Nie jestem tego taki pewien.

Pozostałe nominacje możecie obejrzeć na stronie nagrody.


 

Facebook Comments

2 komentarze

  1. Serce roście patrząc na tak przemyślane nominacje. Chłopaki dowodzą że naprawdę znają się na rzeczy. Myślę że spore szanse na dwie nagrody ma Dominion (główna nagroda i new designer), choć znając ich fascynację BSG może być z główną nagrodą różnie. W kategorii familijnych nagroda należy się Stone Age jak psu zupa;P

  2. znając ich gusta, nagrodę dla gry familijnej zgarnie Say Anything

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

7 − cztery =