Home / News / Hazgaard ujawnia swoje plany

Hazgaard ujawnia swoje plany

Na stronie wydawnictwa Asmodee pojawił się wywiad z zespołem Hazgaard, w którym padają pytania o zbliżające się projekty. Członkowie teamu ujawniają, że wielkimi krokami zbliża się nowa edycja gry Okko, Era of the Asagiri, w której starali się poprawić wszystkie elementy krytykowane przez graczy. Przygotowują też nowe rozszerzenia do gry.

W czerwcu pojawi się dodatek Okko, Era of the Karasu. Znajdziemy w nim postacie mnicha Noshina i jego ucznia Tikku oraz nowe reguły dotyczące posługiwania się magią. Oprócz tego w pudełko będzie 6 nowych miejsc m.in. cmentarz, miejsce modlitwy czy pole bitwy oraz zupełnie nowe karty w grze – karty wydarzeń. Te ostatnie pozwolą na granie bez przygotowanych scenariuszy, a za pomocą różnych warunków zwycięstwa. W tym roku pojawi się też minidodatek Yakuza.

Okko, Era of the Karasu

Z Hazgaardem współpracuje również twórca Antoine Bauza (Bakong, Ghost Stories i Hurry’Cup) . Po pierwsze opracował on dla nich prostą grę Pocket Rockers, która zostanie wydana w czerwcu. W tym fillerze od 2 do 4 graczy, w ciągu 15 minut, będzie usiłowało zbudować jak najwięcej rakiet mających odbyć lot na księżyc. Druga gra, która wyjdzie z pod ręki Bauzy, to czterdziestominutowa rozgrywka o pandzie i zaspokajaniu jej apetytu. Gra nie ma jeszcze nazwy, ale ma mieć w satysfakcjonujący sposób wyważony element strategii i losowości.

Pocket Rocket

Pocket Rocket

Na koniec Hazgaard przygotowuje nową grę Gigaudauda Sebastiana i Davida Rakoto, twórców CIA vs KGB. Mafia, bo taki nosi tytuł roboczy, przenosi nas do Nowego Jorku, w lata dziewięćdziesiąte. Został aresztowany ojciec chrzestny i gracze, jako jego porucznicy, muszą wziąć na barki kontynuowanie wielkiego dzieła. Niestety uczestnicy mają różne cele, ponieważ niektórzy chcą przejąć miejsce szefa, a inni są wtykami FBI. W Mafii oprócz mechaniki projektanci kładą duży nacisk na odwzorowanie gangsterskiego klimatu.

Sporo zapowiedzi, ale czy przebiją się one w mrowiu innych gier? Na pewno nie będzie łatwo.

[Asmodee]

 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

9 + sześć =