Home / News / Kingsburg – końca nie widać

Kingsburg – końca nie widać

Chyba każdy z nas czuje pewien dyskomfort psychiczny, gdy jakaś gra nam się podoba, ale nie zdobywa podobnej sympatii u naszych znajomych. Ja mam tak właśnie z Kingsburgiem. Jedyne co pozostaje mi na pocieszenie to fakt, że wydanie Kingsburga spotkało się z pozytywnym przyjęciem na całym świecie i wciąż zapowiadane są kolejne rozszerzenia.

Jak pisałem niedawno jest do ściągnięcia darmowy minidodatek Demanding Capital, który mam zamiar lada dzień sprawdzić. Swego czasu zapowiedziane zostało też rozszerzenie z prawdziwego zdarzenia – To Forge a Realm, ale twórcom nadal mało. Podczas wywiadu z współautorem gry – Andreą Chiarvesio – padło stwierdzenie, że to nie koniec kingsburgsowej epopei. Podobno od dłuższego czasu trwają prace nad wersją karcianą oraz przygotowana jest bardziej złożona i strategiczna wersja oryginalnego Kingsburga, która ma zostać wydana w przyszłości. Jakby tego było mało to trwają poszukiwania autorów powieści i komiksów, którzy stworzyliby historię utrzymaną w świecie Kingsburga.

Choć może nie czuję, żeby Kingsburg posiadał aż tak wyjątkowe uniwersum, że trzeba płodzić nawet książki i komiksy na jego bazie, to na pewno jeżeli chodzi o gry, będę bacznie obserwował jak się sytuacja rozwija.

[BGN]

 

Facebook Comments

2 komentarze

  1. No mam podobnie, tyle szczęścia, że akurat w moim najbliższym otoczeniu Kingsburg chwycił (na całe szczęście) – bo ja go bardzo lubię i uważam, że jest niesamowicie niedocenioną grą.

    A co do dodatków – na pewno kupię duży dodatek, a co do wersji bardziej skomplikowanej strategicznej…. się zobaczy.

    Na pewno nie odbiło mi tak bardzo, żebym kupił komiks czy książkę….. jak doświadczenie z dawnych lat uczy – książki typu “baldur’s gate” czy “diablo” to skrajne g***o.

  2. A tak z ciekawości, czytał ktoś Osadników z Catanu…? 😀
    Jak dla mnie Kingsburg jest nieco zbyt losowy (chociaż lubię losowe gry). Teoretycznie naprzemienne zatrudaniaine pozwala wyrównywac szansę, ale jeśli w trakcie całej rozgrywki nie masz kilku naprawde dużych wyników to cieżko nadgonić tych co mieli takie. A no ita.. Królowa jest przegięta imo 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

cztery × pięć =