Home / News / Robert Adler będzie ilustrował grę Kuźni Gier?

Robert Adler będzie ilustrował grę Kuźni Gier?

Z wywiadu z Michałem Stachyrą można było całkiem niedawno przeczytać o planach Kuźni Gier. Wśród konkretnych tytułów pojawiła się enigmatyczna uwaga, że “Na pewno na/przed Essen wydamy jeszcze trzy lub cztery tytuły”. O szczegółach samych gier jeszcze nic nie wiadomo, natomiast ptaszki śpiewają, że za ilustracje jednej z gier będzie odpowiadał któryś z polskich rysowników komiksowych.

Z pogłosek wynika, że najprawdopodobniej chodzi o Roberta Adlera. Dla osób, którym nic nie mówi to nazwisko przypominam, że jest to jeden z bardziej znanych rysowników polskich, który współtworzył z Tobiaszem Piątkowskim m.in serię 48 stron. Ilustrator gry miałby wykonać grafiki w klimacie podobnym do rysunków Franka Millera (300, Miasto Grzechu, Ronin, Hard Boiled). Co mogłoby odrobinę sugerować w jakim klimacie toczyłaby się gra (ciężki, męski klimat). Z drugiej strony twórczość Roberta Adlera kojarzy się często z humorystycznym, wręcz absurdalnym klimatem. Na razie potraktujcie powyższy wpis z dużą dozą ostrożności.


 

Facebook Comments

10 komentarzy

 1. dominusmaris

  Leon: The Spartan

 2. Ciekawe czy będą gołe cycki 😉

 3. Ja myślę, że Leon ma ilustratora, więcej – myślę, że ilustracje do Leona były zrobione jeszcze przed mechaniką :).

 4. Steady ma rację.
  Leon ma ilustratora i to bardzo dobrego, a ilustracje gra miała zrobione już ze trzy pionki temu (na pionku 7 i 8 jeśli dobrze pamiętam Leon The Spartan pojawił się na prototypach)

 5. Opsiakrew. Nie straszcie takimi linkami 🙂
  (Taaa… testowalo sie to i sio!)

  Leon the Spartan na bank odpada, nie wierze, zeby Termos zrzekl sie ilustrowania wlasnej gry (ktora zreszta jest pod tym wzgledem skonczona)

 6. dominusmaris

  To że prototyp ma ilustratora jest oczywiste. Wszak gra jest oparta na komiksie który ktoś musiał narysować 😉

  Mimo to stawiam na ten tytuł, chociaż to
  tylko spekulacje.

  Leon dobrze się teraz prezentuje, ale gdyby
  zdjąć kolor i zostawić samą kreskę to jednak
  nie byłaby to pierwsza liga rysowników.

  Nie wierzę też że autor upierałby się przy swoich rysunkach gdyby KG postawiła warunek wykonania ilustracji we własnym zakresie.

  Przesłanki są proste. Frank Miller i Adler.
  Obaj pasują do Leona. Temat z Franka i Adlerowskie podejście do humoru rysowanego.

  Pewnie że mogę się mylić, ale czuję że to będzie to. Zwłaszcza że do KG ten pomysł też pasuje.

 7. Przedstawiciel Kuźni przed chwilą odwiedził sklep. Dostałem potwierdzenie, że informacja jest prawdziwa. Do tego dowiedziałem się, o plany na ten rok. Jeden tytuł za miesiąc i dwa-trzy na Essen.

 8. Robert Adler będzie dla nas ilustrował Kingpina – więcej: http://www.gamesfanatic.pl/2009/06/27/kingpin-od-kuzni-gier/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziewięć + 15 =