Home / News / Mistrzostwa Europy w Hokeju Stołowym – epilog

Mistrzostwa Europy w Hokeju Stołowym – epilog

Hokej

Hokej

W nawiązaniu do mojego artykułu opisującego Hokej Stołowy, chciałem opisać jak skończyły się Mistrzostwa Europy rozgrywane w Wodzisławiu Śląskim w dniach 3-5 kwietnia.

Ja przewidywał Darek Targosz – organizator z ramienia Regionalnego Stowarzyszenia Kulturalnego, Ośrodek Młodzieżowy-Flota Młodych-Port Wodzisław – prym w zawodach wiedli reprezentanci Czech. Nasi południowi sąsiedzi powygrywali co się dało ;-), na szczęście pojawiły się pierwsze symptomy wskazujące na to, że sytuacja wkrótce może się zmienić. W kategorii Junior czwarte miejsce zdobył zawodnik z Czyżowic Piotr Kuboń. Seniorom poszło gorzej, na najlepszym  miejscu (wśród Polaków) sklasyfikowany został Andrzej Mazurczyk z Czyżowic – klub Moby Dick w Wodzisławiu. W kategorii najlepszego zawodnika do lat 12 piąte miejsce wywalczyła Martyna Mazurczyk klubu Moby Dick w Wodzisławiu.

Puchary do wzięcia

W niedzielę – 5 kwietnia – rozegrane zostały zawody drużynowe. Polska drużyna w składzie: Marek Kurasz, Piotr Kuboń, Kurasz Artur, Gać Artur (wszyscy HKS Czyżowice) oraz Dariusz Targosz Moby Dick Wodzisław Śl, zajęła bardzo dobre 2 miejsce. Następnie ta sama drużyna zajęła 4 miejsce w Rod – Hokej i 4 miejsce w Air Hokej, co pozwoliło zająć jej sumarycznie 3 miejsce w kumulacji 3 dyscyplin (Rod, Air i Billard Hokej). W sumie na 3 miejsce w systemie łączonym zapracowali: Marek Kurasz, Piotr Kuboń, Kurasz Artur, Gać Artur, Widenka Szymon (wszyscy HKS Czyżowice) oraz Dariusz Targosz, Rafał Muskała (Moby Dick Wodzisław Śl.).

W trakcie gry

W niedzielnym turnieju pobocznym zaliczanym do punktacji międzynarodowego Stowarzyszenia Hokeja Stołowego (WTHA) 4 miejsce zajął Andrzej Mazurczyk.

Link do mini galerii związanej z mistrzostwami.

Jako ciekawostkę dodam, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się stół do Carrom, który znalazł się tam za moją sprawą 😉