Home / News / Dominion: polska premiera i pierwsze karty z Intrigue

Dominion: polska premiera i pierwsze karty z Intrigue

Na francuskiej stronie Tric Trac ukazały się informacje o trzech kartach z planowanego niedługo (ale nie znalazłem potwierdzonej daty premiery) pełnowymiarowego dodatku do Dominion. Pytanie o polską premierę jest zapewne przedwczesne, aczkolwiek mam nadzieję, że sprzedaż podstawki będzie na tyle duża, że dodatek ukaże się po polsku jednocześnie z premierą światową. Polska premiera została przywitana z dużym entuzjazmem (choć pojawiają się głosy krytykujące tłumaczenie), mimo iż nie obyło się bez problemów – w niektórych egzemplarzach brakuje części kart. Braki wynikają z błędów niemieckiej drukarni i polski wydawca nie miał na nie wpływu. Na szczęście problemy wydają się dotyczyć niewielkiej partii pudełek i wystarczy skontaktować się z wydawcą – firmą Bard – by otrzymać brakujące karty.

Ja posiadam wersję angielską i potwierdzenie wydania polskiej wersji dodatku niewątpliwie pomogłoby mi w przesiadce na wersję rodzimą. A Wam? Przecież wszyscy kupimy dodatek, a nie chcemy mieszać różnych wersji językowych, prawda?

W rozwinięciu możecie obejrzeć pierwsze karty z dodatku.

Daje 1 punkt zwycięstwa za każdą Duchy, którą posiadasz

Daje 1 punkt zwycięstwa za każdą Duchy, którą posiadasz

 

Weź kartę o wartości 4. Jeśli wziąłeś kartę akcji: +1 akcji. Jeśli wziąłeś monetę: +1 monetę. Jeśli wziąłeś kartę punktów zwycięstwa: +1 karta

Weź kartę o wartości 4. Jeśli wziąłeś kartę akcji: +1 akcji. Jeśli wziąłeś monetę: +1 moneta. Jeśli wziąłeś kartę punktów zwycięstwa: +1 karta.

 

Każdy gracz przekazuję jedną kartę graczowi po lewej. Potem możesz wyrzuć jedną kartę na śmietnik.

Każdy gracz przekazuję jedną kartę graczowi po lewej. Potem możesz wyrzuć jedną kartę na śmietnik.

Nie znam polskiej wersji (ani francuskiego), więc proszę o informacje, czy tłumaczenie jest poprawne i czy należy poprawić niektóre określenia, by pasowały do polskich odpowiedników.


 

Facebook Comments

15 komentarzy

 1. Szymon co ty ostatnio jesteś taki hiper aktywny na g-f? Czy to może Pancho zapomniał przelogować się na swoje konto? 😀

 2. Chwila spokoju to i mozna cos ciekawego napisac. Zobaczymy jak dlugo sie uda ;-).

 3. Tłumacznie kart jest ok, pewnie tłumacz z Barda przetłumaczyłby to trochę inaczej 😉

  Bardzo mi się podobają te karty, Dominion trochę okrzepł, ale jak je zobaczyłem, to od razu mam ochotę znów wyciągnąć karciochy i potasować…

 4. Ja bardzo czekam na ten dodatek, czy będzie po polsku, będę przekonywał :). jak dla mnie nie ma problemu bo obie wersję są ze sobą kompatybilne. Mają taki sam rewers. Maskarada jest świetna. Szkoda, że sam nie mogę wybrać co zabieram przeciwniki z prawej, a przeciwnik po lewej wybiera co zabiera mi. To wprowadziło by dużą dawkę emocji i silną interakcję między graczami.

 5. błąd w tłumaczeniu:
  Fonderie: huta – weź kartę o koszcie do 4 (a nie równo 4)

  uszczegółowienie:
  każdy gracz przekazuje jedną kartę z ręki graczowi obok.
  potem możesz jedną z pozostałych Tobie na ręce kart odrzucić na śmietnisko (nazwa z polskiej edycji).

  rozumiem, że sam możesz dać koledze obok jakiś szit (np. VP1 albo miedziaka), a sam – jak takie coś dostaniesz – możesz sam od razu odrzucić – więc karta powoduje, że pozostali gracze sobie wzajemnie zaśmiecają talie odpadami z tego, co mają na ręce.

  w sumie spora losowość – bo przy pechu i zbyt dobrej ręce ktoś będzie musiał oddać coś fajnego, a zamian przyjąć słabą kartę.

 6. ad post powyżej:
  uszczegółowienie dotyczy oczywiście karty Maskarada

 7. “Przecież wszyscy kupimy dodatek, a nie chcemy mieszać różnych wersji językowych, prawda?”

  😀 jakie podjudzanie

 8. No, ja jestem pełen wiary w Barda, że się szarpną i na dodatek. Żeby się tylko nie zniechęcili tą wtopą z pomylonymi paczkami.
  Chyba warto jednak.

 9. BloodyBaron – dzieki za poprawki. Maskarada wydaje mi sie duza niewiadoma – nie wiem, czy bedzie czesto uzywana.

  MisterC – nie podjudzanie, a lobbying :-).

 10. Ciekawie, bardzo ciekawie się zapowiada Intrigue. Szczególnie mnie interesuje jak rozwiązano problem losowych setupów bo już widać że niektóre karty będą działać tylko w połączeniu z innymi. Np. taki Diuk bez Duchy jest bezużyteczny.

  A ja kupię wersję angielską, bo taką mam podstawkę. Nie lubię mieszania języków;))

 11. Filippos – ale jak mozna grac bez Duchy? 🙂

 12. Maskarada zapycha talie – nie bedzie popularna. Dwie pozostale – bardzo ciekawe.

 13. nie grałem w Dominion jeszcze (Bardzie, plizzz – wyślijcie paczkę nie czekając, aż dojdzie zwrot :)) ale chyba bez Duchy się grać nie da.

 14. Oj:) Tak to jest jak człowiek za dużo pracuje. Nie wiem czemu, ale byłem przekonany że chodzi o Gardeny.
  Mea culpa maxima.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziewięć + 9 =