Home / News / 10. edycja Pionka – odliczamy (I)

10. edycja Pionka – odliczamy (I)

Jubileuszowa edycja już tuż tuż, czas zatem rozpocząć wielkie odliczanie. Dziś na stronie www Pionka pojawiła się lista gier, jakie będą udostępnione uczestnikom. Tradycyjnie gry podzielone są na kilka grup…

Po  pierwsze jest słynna Pomarańczowa 50tka, czyli gry, które tłumaczymy uczestnikom. Każdy uczestnik może wziąść sobie taką grę w łapy, złapać jednego z organizatorów i poprosić o pomoc w grze. Na liście pojawiło się kilka nowości. Mamy więc nowości z Galakty, czy z Albi (Keltis, Czerwony Listopad, Wikingowie), jak i nowości spośród rzeczy, które kupiliśmy w ramach sekcji MDK (Zapp Zerapp), jak i przedpremierowe nowości z Portalu i Egmontu (Kosmiczna Eskadra oraz Totem). Pojawił się oczywiście i zwycięzca poprzedniego plebiscytu na najlepszą grę Pionka, czyli Dominion. Każdy kto przybędzie na Pionka będzie mógł poznać tą grę i wyrobić sobie na jej temat własne zdanie.

Po drugie, udostępniamy tam wszystkie gry, jakie są w naszej Bibliotece Gier. Dzięki uprzejmości sponsorów oraz dzięki konsekwentnym zakupom na naszych regałach jest coraz więcej gier (blisko 90) tak więc jest w czym wybierać. Szczególnie w kategorii gier dla dzieci i gier familijnych.

Po trzecie, jak doskonale wiemy, większość gier, które pojawią się na Pionku to tytuły, które przywiozą uczestnicy. Pionek w pionek, zawsze jest to około dwustu planszówek. Szczegóły, plotki, przecieki mówiące co ludzie pakują do plecaków i co przywiozą na Pionka znajdziecie na forum imprezy. Tam wszyscy się chwalą i umawiają na partyjki. Zachęcam do śledzenia tego wątku.


 

Facebook Comments

4 komentarze

  1. Linki, linki, linki…

  2. kurczę jak ja bym chciał tam być …

  3. Nie zapomnijcie zareklamować się w poniedziałek w Radiowej Trójce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

17 − 11 =