Home / News / Modern Art – premiera i konkurs

Modern Art – premiera i konkurs

Wydawnictwo REBEL.pl ogłosiło wydanie polskiej edycji gry planszowej Modern Art autorstwa Reinera Knizia.

“Siądź do stołu wraz z innymi znawcami obrazów i zacznij nimi handlować. Kupuj i sprzedawaj z zyskiem, ale uważaj! Nigdy do końca nie wiadomo czy sytuacja pod wpływem działań graczy nie obróci się przeciwko Tobie i obraz, który drogo kupiłeś, w ogóle nie znajdzie zainteresowania na rynku!”

Więcej informacji na temat gry można znaleźć na stronie wydawcy.

Gra ma być dostępna w sprzedaży około 9 marca. Do tego czasu
w sklepie internetowym REBEL.pl trwa przedsprzedaż.

= KONKURS =

Wydawnictwo ogłosiło też konkurs związany z premierą gry. W tym
konkursie to Wy będziecie tworzyć dzieła sztuki a także je oceniać!
Polega on, w skrócie, na stworzeniu obrazu należącego do ogólnie
rozumianej kategorii “sztuka nowoczesna”, na który następnie
będą oddawali swoje głosy użytkownicy. Autorzy trzech najlepszych
obrazów otrzymają cenne nagrody – zapraszamy!

Więcej informacji o konkursie.

[press]

 

Facebook Comments

18 komentarzy

 1. Cena promocyjna wbiła mnie w fotel. O “normalnej” już nie wspominając.

 2. Też byłem zaskoczony. Liczyłem na znacznie niższą cenę.

 3. Przesadzili z tą ceną.. miałem kupić, ale w tej sytuacji sobie daruję.

 4. co wy chcecie? ja sprzedałem swój ohydnie brzydki egzemplarz za 130zł – tak więc cena 139 za piękną grafikę i wykonanie to jak za za darmo :DDDDD

 5. ja jednak oczekiwalem bardziej 50… ale to chyba znak jaki bedzie wplyw kursu zlotowki na ceny gier… teraz juz roll through the ages nie brzmi tak drogo w kazdym razie.

  czas odpoczac od zakupow na czas jakis obawiam sie 🙁

 6. Dokładnie, Bazik. Niby wszyscy zdajemy sobie sprawę z obecnych kursów walut, ale jednak przyzwyczajenia cenowe pozostają i 140 zł za karciankę licytacyjną jednak szokuje.

 7. Generalnie nie chcemy komentować i się tłumaczyć szczególnie, ale proszę o litościwe wzięcie pod uwagę dramatycznego spadku wartości złotówki. Gdy dogadywaliśmy warunki wydania, Euro było poniżej 4 zł. A teraz jest po 5 zł. To tyle.

 8. a czego się spodziewaliście przy euro za 4,80 PLN? 🙂 ceny importowanej (bo produkowanej za granicią) gry za mniej niż stówę?

  Jak cena gry we Francji ok. 25-30 EUR, to u nas od 120 do 140 PLN.

  Wstrząsów nie zabraknie w tym roku – na razie sklepy sprzedają zapasy opłacone, kolejne dostawy to musowa podwyżka, albo cięcie marż, choć zapewne i jedno i drugie…

 9. Niestety, my rowniez bylismy zaskoczeni… załamaniem złotówki w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Generalnie możecie zauważyć, że ceny gier planszowych w ciągu ostatniego miesiąca wzrosły średnio o 10%, często więcej. Tylko od grudnia kurs EUR wzrósł z 4.0 do prawie 5.0 PLN – to jest prawie 20%. Modern Art jeszcze w październiku kosztowałby niecałe 100 zł. Do czasu ustabilizowania kursu złotówki pewnie większość wydawnictw w ogóle będzie się wstrzymywało przed wydawaniem nowych gier oraz dodrukami – takie sygnały słyszałem już od Lacerty (koniec Puerto Rico), Galakty (właśnie skończył się Talisman). Mam nadzieję, że nie będzie to zabójcze dla naszej branży.

  Tymczasem mimo wszystko – zapraszam do konkursu – grę można w nim otrzymać za darmo 🙂

 10. A może wreszcie czas na prawdziwe wydawanie gry w Polsce? Tak jak to robi Granna? Czy jest to raczej niemożliwe?

 11. cez > Przy niewielkich nakladach jest to malo oplacalne. Zwykle o wiele taniej (w przeliczeniu na egzemplarz) jest wydrukowac 10 czy 20 tys egzemplarzy w miedzynarodowym druku, niz 1 tys na rynek polski. Poza ceną znaczenie ma też jakość – wątpię by w Polsce było wiele drukarni zdolnych wyprodukować planszówkę o takiej jakości elementów jak LudoFact (największa drukarnia planszówkowa w Europie).

 12. Ciekawe, skoro REBEL zrobił stronę wydawnictwa, to chyba zamierza się poważniej zabrać za wydawanie gier?

  A cena…spora. Jakby było taniej to bym kupił, a teraz niespecjalnie mi zależy…szkoda.

 13. Niedawno prosiłem o wycenę pewnego planszówkowego projektu i okazuje się, że Trefl to partner godny polecenia.

 14. Super że MA zostanie wydane. Szkoda 2 rzeczy: ceny, i wersji. Mi ta kreskówkowa wersja kompletnie się nie podoba – infantylna okładka i parwaniki graczy nie mają kompletnie tego charakteru, który miała poprzednia. A same obrazy to taka wariacja ucznia podstawówki, któremu na lekcjach plastyki kazano narysować obraz pt. „sztuka nowoczesna”. Jeżeli miałbym doszukać się jakiś podobieństw, to taka sztuka nowoczesna była tworzona jakieś 70 lat temu, trudno więc mówić tu o nowoczesności. Pomijając fakt, że autorka potraktowałą temat bardzo płasko, nie rozumiejąc kompletnie tematu. Normalnie bym się nie czepiała, a robię to teraz tylko dlatego, że, według mnie, poprzednia wersja wywiązała się z zadania o wiele lepiej. Do póki nie sprawdziłem w Internecie, naprawdę myślałem, że ktoś taki jak Karl Gitter istnieje.
  Swoją drogą, po powrocie z Brzegu, gdzie miałem okazję zagrać w MA, zacząłem tworzyć swoją wersję – a tu Rebel mnie wyprzedził 😉

 15. “Normalnie bym się nie czepiała”, “gdzie miałem okazję zagrać”

  duzo was tam po drugiej stronie ekranu? 🙂

 16. Jestem sam, ale mam kilka osobowości ;>

 17. de gustibus… szkoda ze to nie wersja brazylijska 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwanaście − 3 =