Home / News / Dominion: Intryga – dodatek czy osobna gra?

Dominion: Intryga – dodatek czy osobna gra?

Okładka niemieckiego wydania dodatku

Okładka niemieckiego wydania dodatku

Nie od dziś wiadomo że do Dominiona ma powstać aż siedem dodatków, a pierwszy pod nazwą Intryga spodziewany jest już na wiosnę. Francuski serwis Tric Trac podał dziś jednak nową informację: dodatek będzie zawierał aż 25 zestawów nowych kart królestwa, czyli tyle samo co podstawowa wersja gry. Dodatkowo w pudełku znajdziemy również karty pieniędzy i punktów zwycięstwa. Wszystko to oznacza, że do gry w Dominiona: Intrygę nie będziemy potrzebować podstawowej wersji gry.

Sam nie wiem co myśleć o takim rozwiązaniu. Z jednej strony to miła odmiana w najczęściej stosowanej przez wydawców praktyce, czyli wymuszaniu na graczach posiadania podstawowej wersji gry. Jak np. w przypadku Thurn und Taxis i rozrzerzenia Glanz und Gloria, które posiada wszystko czego potrzeba do rozgrywki oprócz zestawów urzędów pocztowych.

Z drugiej strony fani tytułu, którzy posiadają już podstawkę będą musieli zapłacić więcej za dodatek zawierający elementy które już mają. Chyba że ktoś już tak pogiął i wytarł karty miedziaków i prowincji, że z chęcią wymieni je na nowe z dodatku.


 

Facebook Comments

7 komentarzy

 1. my goodness! 7 dodatkow…. uff, dobrze ze ta gra mnie zdazyla mnie juz znudzic..

 2. czyli część podstawowych kart będzie się pkrywać. Ciekawe jaki będzie stosunek procentowy różnic.

 3. 7 dodatków? Szok. Wydaje mi się, że nawet najwięksi fani zdążą się do tego czasu znudzić grą.

 4. Jakoś wydaje mi się, że to czy są w zestawie karty miedziaków i VP czy ich nie ma jakoś ogromnie nie rzutuje na końcową cenę… biorąc pod uwagę ceny RGG, które moim zdaniem zawsze są o wiele za wyskie w stosunku zarówno do jakości komponentów jak i tego co w pudle się znajduje[vide RftG i “normalna” cena, w dominionie dzięki tej liczbie kart nie wygląda to tak źle, ale dalej uważam że mogło by to być lepiej wykonane.

 5. No 7 dodatków to jest faktycznie rozkręcenie dojarki na full;)
  Ja jestem wielkim fanem tej gry ale myślę że kupię maks dwa.
  Neurocide pokrywać się będą wyłącznie karty pieniędzy (miedziaki, srebro, złoto) i punktów zwycięstwa (włości, księstwa, prowincje), oraz karty przekleństw (zapewne). Natomiast wszystkie 25 zestawów kart królestwa ma być różnych niż w podstawce.

 6. w dice tower jay z RGG mówi że różnica w koszcie była znikoma. a jak już ktoś powiedział, zanim wyjdzie 7my dodatek to wiele osób się znudzi, ale za to dzięki formule którą przyjęli będzie je mogli kupować nowi gracze… łatwiej też się ze znajomymi umówić że każdy kupuje inne pudełko… ogólnie pomysł jak dla mnie bobma

 7. 7 dodatków? Ej, jeszcze trochę to to przegoni Carcassonne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

18 + dziewiętnaście =