Home / News / Elektroniczny doradca w Twoim sklepie z grami planszowymi

Elektroniczny doradca w Twoim sklepie z grami planszowymi

Niedawno na grach-planszowych pojawił się ciekawy artykuł o lokalnych sklepach z grami planszowymi. Właściwie chodziło trochę o coś innego, ale przy okazji Nataniel zastanawiał się, czy przypadkiem nie prościej byłoby w sklepach zamieścić terminal do łączenia z BGG. Okazuje się, że na coś podobnego wpadła niemiecka firma xplace.

Sprzedawca w sklepie z grami planszowymi musi często odpowiadać na nudne i powtarzające się pytania. Na ile osób jest ta gra? Jaki jest czas gry? itd. Tymi zadaniami ma się zająć elektroniczny doradca ds. gier. Klient będzie mógł w sklepie uruchomić terminal (touchscreen), dzięki któremu będzie mógł odnaleźć podstawowe informacje o grach. Wszystko w formie mocno interaktywnej.

Obsługa ma być niesamowicie intuicyjna. Dzięki temu sprzedawcy nie będą musieli tracić czas na tłumaczenie działania. Klient z kolei będzie miał dostęp do aktualnej bazy danych, wraz z informacjami o najlepiej sprzedających się tytułach. Będzie można szukać gier po kategoriach i w neutralny sposób dowiedzieć się najważniejszych informacji o danym tytule. Odciążony sprzedawca będzie miał przez to więcej czasu na szczegółowe doradztwo. Nasz elektroniczny przyjaciel nie ma, zatem zastępować człowieka, a go wspomagać.

Prototyp doradcy ds. gier będzie prezentowany na targach w Norymbergii na stoisku sklepu VEDES. Sama technologia jest już jednak stosowana w innych branżach. Z powodzeniem działa xplace Games (gry elektroniczne), xplace Hörbuch (audiobooki), xplace Film, czy xplace Musik.

Czy to przyszłość stacjonarnych sklepów z grami planszowymi również w Polsce? Czy wprowadzone zostanie poruszone przez Nataniela połączenie z BGG? A najważniejsze, czy klientom i sprzedawcom w sklepach takie narzędzie rzeczywiście by pomagało?

[cliquenabend.de]


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

8 − 3 =