Home / News / Czy rok 2009 będzie rokiem wysp?

Czy rok 2009 będzie rokiem wysp?

Przeglądając listę gier, które mają się ukazać na najbliższych 60-tych już targach zabawek w Norymberdze zwracają na siebie uwagę gry o wyspach. Ukaże się ich w tym roku całkiem sporo.
Wydawnictwo Hans im Glueck wyda gry Finca i Maori. Autorami pierwszej są dwaj nieznani autorzy Ralf zur Linde i Wolfgang Sentker. Według opisu na bgg będzie to gra optymalizacyjna o produkowaniu owoców na Majorce. Twórcą Maori jest Guenter Burkhardt, znany z Darjeeling czy Kupferkessel Co. Już sam tytuł wskazuje, że będziemy pływać po Pacyfiku i zasiedlać wyspy. Obie gry oferują rozgrywkę dla 2-4 osób.

Clementoni wyda grę Islas Canaries autorstwa Leo Coloviniego. Ma to być gra karciana dla 2-5 graczy o zasiedlaniu Wysp Kanaryjskich. Na razie nie znajduję informacji, czy będziemy sie wcielać w Gauchów czy Hiszpanów.

O ile powyższe pozycję wydają się być skierowane do rodzin, to Ravensburger wyda grę przeznaczoną głównie dla dzieci. Land in Sicht! Stefana Dorry będzie grą dla 2-4 osób, w której gracze będą pływać po archipelagu i zbierać skarby z wysp.

Wydawnictwo Zoch na lato zapowiada wydanie gry Tobago. Na razie niewiele więcej o niej wiadomo. Czy rok 2009 będzie rokiem gier o wyspach? Gdzieś wokół tego tematu obraca sie także Small World od Days of Wonder oraz Einauge sei wachsum od Amigo. Zobaczymy za kilka miesięcy, które z wymienionych tytułów będą hitem, o które kolejną przeciętną pozycją.


 

Facebook Comments

3 komentarze

  1. I jak mnie pamięć nie myli to także w tym roku będzie Zagłada Atlantydy.

  2. Jak już podał Pancho, jest jeszcze jedna gra o wyspie – Die Goldene Stadt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

4 + 10 =